Ponad tysiąc dzieci spośród imigrantów przybyłych do Niemiec jest już po ślubie. O sprawie donosi niemieckie MSW, które policzyło dzieci będące już w małżeństwie. Informacja wywołała niemałe oburzenie w niemieckiej polityce. Przedstawiciele różnych formacji stanowczo sprzeciwili się małżeństwom nieletnich.

Według raportu MSW, w Niemczech jest 1475 dzieci, które są już w zawartym związku małżeńskim. Co więcej, 361 z osób będących w takim związku to dzieci poniżej 14 roku życia. Najczęściej do małżeństw dochodzi po za granicami Niemiec, a do kraju pary przyjeżdżają już jako mąż i żona.

Spośród puli 1475 nieletnich w małżeństwach, 1152 osoby to dziewczynki, które wydano za dorosłych. Najczęściej są to dzieci będące imigrantami z Bliskiego Wschodu (najwięcej z Syrii), ale zdarzają się też nieletni będący w małżeństwie z Europy. Takie osoby należą zazwyczaj do wspólnot Romów lub Sinti.

Heiko Maas, szef niemieckiego resortu sprawiedliwości, zapowiedział już stworzenie komisji, która zajmie się sprawą małżeństw nieletnich. Jak stwierdził Maas, przed tego typu związkami należy bronić dzieci.

 – Musimy zrobić wszystko, aby skutecznie bronić przed tym dzieci i nieletnich – oświadczył polityk.

Wiceprzewodniczący CDU, Stephan Harbath, poinformował, że jego partia już kończy pracę nad projektem ustawy dotyczącej zaostrzenia postępowania przeciw małżeństwom dzieci.

 – Dziewczynki 11-, 13-, czy 15-letnie nie nadają się do małżeństwa, ale do szkoły. U nas to nie klan rodzinny decyduje o małżeństwie, lecz są to decyzje indywidualne. Nie pozwolimy na nielegalny islamski wymiar sprawiedliwości, również w sprawach dotyczących małżeństwa – powiedział Harbath.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: wpolityce.pl
pt

...

Zobacz również