Już kilkaset tysięcy euro wynosi suma zasiłków jakie otrzymał od zeszłego roku Ghazia A. (nie podano do wiadomości publicznej pełnych danych personalnych uchodźcy), Syryjczyk, który przybył do Niemiec w poszukiwaniu azylu. Mężczyzna przybył bowiem do Europy razem ze swoimi czterema żonami i 23 dziećmi. Niemcy nie kryją swojego oburzenia wysokością wsparcia finansowego, jakie otrzymał.

49-latek, który jest muzułmaninem, w pełni wykorzystuje dane mu przez Koran prawo do posiadania czterech żon. Ghazia ma z wszystkimi swoimi „drugimi połówkami” 23 dzieci, a na wszystkich członków rodziny dostaje w Niemczech potężny zasiłek. Od momentu jego przybycia w zeszłym roku otrzymał już 360 tys. euro socjalu.

Ghazia miał jednak problem z prawem obowiązującym w Niemczech, gdyż to nie uznaje poligamii. W dokumentach rejestracyjnych podał więc jedną z kobiet jako swoją żonę, a resztę określił mianem „partnerek”.

Syryjczyk po przybyciu do Niemiec osiedlił się w Nadrenii-Platynacie w miejscowości Montabaur. Mężczyzna od tamtego momentu nie podjął żadnej pracy. Jak tłumaczy, cały czas bowiem kursował między swoimi rodzinami, których pod jego nieobecność pilnują jego żony. W swojej ojczyźnie prowadził wypożyczalnię samochodów i warsztat naprawczy.

 – Zgodnie z religią mam obowiązek składać wizyty po równo w każdej rodzinie i nie mogę wywyższać żadnej z nich. Cały czas kursuję między nimi wszystkimi, ale mam nadzieję, że wkrótce uda mi się znaleźć pracę – mówi 49-letni Ghazia.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: tvp.info
pt

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.