W sieci krąży nagranie skierowane do muzułmanów w Niemczech. ISIS wzywa w nim do ataków na funkcjonariuszy policji. Niemieckie MSW potwierdza istnienie materiału.

Jak podaje dziennik „Hamburger Abendblatt” nagranie to zachęca muzułmanów do mordowania policjantów i przekazuje szczegółowe wskazówki. Na nagraniu zatytułowanym „Atakujcie ich” podają  opis przeprowadzenia ataku przy pomocy noża.

MSW potwierdza, że to przerażające nagranie rzeczywiście istnieje i jest niezwykle niebezpieczne dla całego niemieckiego społeczeństwa.

Władze policji ostrzegły już funkcjonariuszy, zalecając im szczególną ostrożność podczas pełnienia służby. Niemieccy policjanci muszą w każdej sekundzie spodziewać się, że zostaną zaatakowani przez nożownika.

W Niemczech dochodziło już do ataków islamistów na policjantów, jednak nigdy nie były one regularne. W styczniu zeszłego roku sąd wydał wyrok w sprawie zadania ciężkich ran policjantowi przez 16-latkę. Dziewczyna została skazana na 6 lat pozbawienia wolności. Śledztwo wykazało, że działała na rzecz Państwa Islamskiego.

 

...

Zobacz również