Ostatnimi czasy dywagowano nad tym czy wpuścić „Nocne Wilki”, czyli nacjonalistyczny klub motocyklistów sympatyzujących z Putinem do Polski. MSZ stwierdził, że nie ma podstaw, by zablokować wjazd Rosjan do Polski. Niemcy są innego zdania. 

Władze Berlina zablokowały klub i nie wydały zgody na przejazd motocyklistów przez miasto. Informacje podane przez „Die Welt” oznaczają, że motocykliści nie będą mogli upamiętnić w ten sposób 70. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą. Rajd, który przejedzie przez Polskę, według planów miał zakończyć się właśnie w Berlinie.

Póki co, „Nocne Wilki” nie złożyły nawet odpowiedniego podania o możliwość zakończenia rajdu w Berlinie. Niemieckie władze są jednak przekonane, że nawet jeśli zostanie do nich skierowana odpowiednia prośba, zostanie ona odrzucona.

Przejazd rosyjskich nacjonalistów jest przez wiele środowisk traktowany jako prowokacja. Również w Polsce wiele kontrowersji wzbudził fakt, iż członkowie klubu odwołują się do tradycji stalinowskiej oraz gorąco popierają politykę Władimira Putina.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.