Frankfurt nad Menem stał się dziś świadkiem największej ewakuacji od czasów II wojny światowej. Wysiedleni ludzie, do domostw będą mogli wrócić jutro wieczorem. Przewidywane są utrudnienia w ruchu naziemnym i lotniczym.

Podczas prac budowlanych na terenie frankfurckiego uniwersytetu w ziemi odkryto niewybuch o wadze 1,8 tony. Około południa rozpoczęła się akcja rozbrojenia bomby. Zanim się to jednak stało, przeprowadzono obowiązkową ewakuację.

Wszyscy mieszkający w promieniu 1,5 kilometra od miejsca, w którym znajdował się ładunek do godziny 8 rano musieli opuścić swoje domostwa. Następnie policja przeszukiwała ewakuowany teren i pomogła opuścić go osobom, które nie były w stanie zrobić tego same. Łącznie ewakuacja trwała do 11:00, a w jej wyniku domy opuściło ponad 60 tys. mieszkańców.

Na zamkniętym obszarze mieści się popularna rozgłośnia radiowa i prezydium miejscowej policji. Rozbrajanie potrwa przez kilka godzin, a dookoła ewakuowanej strefy zorganizowano liczne objazdy, które spowodowały utrudnienia w ruchu ulicznym i możliwie także w ruchu lotniczym, a w tym miejscu warto przypomnieć, że we Frankfurcie nad Menem znajduje się największe lotnisko w całych Niemczech.

W sobotę w Koblencji, która znajduje się w pobliżu Frankfurtu, także doszło do podobnej operacji. Ewakuowano 21 tys. osób, a rozbrajanie poszło zgodnie z planem.

źródło: interia.pl

[view-gallery id=130849

...

Zobacz również