Sześciu mężczyzn w wieku około 20 lat wtargnęło na teren basenu dla nudystów. Członkowie gangu krzyczeli „Allah Akbar” i grozili eksterminacją kobiet. Do zdarzenia doszło w mieście Geldern w Nadrenii-Północnej Westfalii, gdzie baseny dla nudystów cieszą się dużym powodzeniem. W odpowiedzi na takie ataki, Niemcy chcą szkolić uchodźców na ratowników.

Według relacji świadków, młodzi muzułmanie zaraz po wtargnięciu na teren basenu zaczęli wykrzykiwać „Allah Akkbar”. Szóstka mężczyzn pluła na przebywające tam kobiety i dzieci. Zagrozili, że dojdzie do eksterminacji Niemek, które nazwali „dziwkami”.

„Według nich, my, niemieckie kobiety, wszystkie jesteśmy dziwkami. Dlatego chcą zabić wszystkie z nas” – mówi jedna z kobiet, która była na basenie razem z dziećmi.

Gang opuścił basen dopiero przepędzony przez pracowników basenu. Szóstka mężczyzn udała się wtedy na pobliski ośrodek narciarstwa wodnego, gdzie było więcej ludzi. Tam także interweniowali pracownicy.

W odpowiedzi na podobne incydenty na basenach, Federalny Związek Niemieckich Pływaków Zawodowych chce szkolić uchodźców na ratowników. Według Związku, takie szkolenie będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu bowiem imigranci się zintegrują, a baseny zyskają nowych pracowników.

Prezes Związku, Peter Haiyang, stwierdził, że nieskorzystanie z takiego zaplecze byłoby „zaniedbaniem”.

„Brakuje nam wykwalifikowanych pracowników. Dlatego też byłoby zaniedbaniem nie skorzystać z takich środków. Takie szkolenie byłoby niesamowitym środkiem integracyjnym, na którym wszyscy by skorzystali” – mówi Haiyang.

Pomysł Haiyanga gorąco popierają SPD, Zieloni i Partia Lewicy w Nadrenii-Północnej Westfalii. Partie potwierdzają, że gdyby muzułmańscy uchodźcy zajęli się ratowaniem ludzi na basenach, konserwacją i sprawami bezpieczeństwa, doprowadziłoby to do spadku liczy przestępstw seksualnych.

„Jeżeli istnieje sposób, aby kształcić uchodźców na ratowników, to byłaby to naprawdę wielka rzecz. Ważne jest, aby dać jakąś perspektywę młodym uchodźcom” – komentuje pomysł Haiyanga SPD.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: dailymail.co.uk
pt

...

Zobacz również