Aqilah Sandhu, 25-letnia usłyszała bezprecedensowy wyrok w augsburskim sądzie. Tamtejszy wymiar sprawiedliwości orzekł, iż kobieta ma prawo nosić w swojej pracy tradycyjne islamskie nakrycie głowy i twarzy – burkę.

25-latka studiowała w Niemczech na Uniwersytecie Augsburskim. Po kilku latach udało jej się uzyskać tytuł naukowy na wydziale prawa Uniwersytetu w Augsburgu. Po studiach szybko znalazła pracę w dziale prawnym urzędu miasta Augsburg.

W lipcu 2014 roku otrzymała jednak specjalny list od bawarskiego Sądu Najwyższego. Ten zabronił jej wykonywania swojej pracy w urzędzie, jeśli dalej będzie nosiła burkę. Absolwentka wydziału prawa postanowiła, że nie podda się decyzji Sądu Najwyższego.

„Po otrzymaniu listu od razu wiedziałam, że padłam ofiarą niesprawiedliwości. Poczułam, że padłam ofiarą dyskryminacji” – mówi Sadhu.

Sadhu wytoczyła proces przeciw miastu, na którego to prośbę Sąd Najwyższy wysłał list. Po tym jak sprawa trafiła przed sąd, okazało się, że miasto wystąpiło o wydanie kobiecie zakazu w związku z przepisami, które zakazują noszenia urzędnikom symboli religijnych.

Bernhard Röthinger, sędzia, który prowadził proces, stwierdził jednak, że w tym wypadku zaatakowano prawo 25-latki do wolności religijnej. Przyznał rację Sadhu, która odtąd może nosić burkę w miejscu pracy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również