Młodzi muzułmanie zaatakowali kościół podczas pasterki dla dzieci. Nastolatkowie przeszkadzali w uroczystości i obrażali modlących się wyzywając ich od „gównianych chrześcijan”. 

Do zakłócenia pasterki doszło w niemieckim kościele w mieście Mönchengladbach. Muzułmańskie dzieci i nastolatkowie wdarli się do świątyni, by zakłócać przebieg pasterki uniemożliwiając jej prowadzenie.

Na miejscu pojawiła się policja i przekazała część młodzieży rodzicom. Po identyfikacji sprawców funkcjonariusze nie przekazali informacji czy była to zorganizowana akcja czy spontaniczny wybryk młodzieży. Ze względu na wiek, sprawcy nie poniosą odpowiedzialności karnej.

Lokalny proboszcz postanowił odbyć rozmowy z rodzicami chuliganów w celu uświadomienia ich o powadze incydentu. Zamierza też poinformować szkoły, do których chodzą. W jego opinii, prześladowanie chrześcijan przez muzułmanów musi się zakończyć.

 

W Niemczech coraz większą popularnością cieszą się antyislamskie demonstracje, a zakłócenie pasterki oburzyło niemiecką opinię publiczną.

źródło: rp-online.de

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.