Do incydentu doszło w niedzielę rano w Saarbrücken w południowo-zachodnich Niemczech. Uzbrojony mężczyzna wbiegł tam do jednej z restauracji i kazał wszystkim w niej obecnym opuścić lokal. Akcja policji cały czas trwa. Według relacji funkcjonariuszy, agresor jest ranny.

Niemiecka policja podaje, że mężczyzna pojawił się w restauracji „Dubrownik” około 9:15. Choć jest uzbrojony, obyło się bez ofiar. Nie wziął też żadnych zakładników, gdyż tuż po wejściu do lokalu zażądał, by wszyscy go opuścili.

Napastnik jest Macedończykiem, który od lat mieszka w Niemczech. Restauracja, w której się zabarykadował, ma należeć do jego zięcia. Sam motyw jego napaści nie jest znany. Funkcjonariusze zapewniają jednak, że nie ma tu mowy o ataku terrorystycznym, ani „czynie motywowanym politycznie”. Do ataku prawdopodobnie pchnął mężczyznę jego „stan psychiczny”.

„Dubrownik” należy bowiem do teścia Macedończyka i niemiecka policja skłania się ku wersji, że chodzi o porachunki rodzinne. Sam napastnik ma być ranny – do lokalu wbiegł bowiem zakrwawiony. Policja już otoczyła restaurację i jak na razie prowadzone są rozmowy negocjacyjne z Macedończykiem. W pogotowiu są jednak oddziały antyterrorystyczne gotowe do szturmu.

W związku z policyjną akcją kilka okolicznych ulic w Saarbrücken zostało wyłączonych z ruchu.

Aktualizacja: Wszelkie próby negocjowania z mężczyzną nie dały efektu. Do akcji wkroczyli więc antyterroryści, którzy obezwładnili mężczyznę. Macedończyk trafił potem w ręce policjantów, którzy zawieźli go do szpitala.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wp.pl, wprost.pl
pt

...

Zobacz również