Niemiecka kanclerz zaprosiła szefów Siemensa, Volkswagena, Opla, koncernu Evonik i RWE na spotkanie, które odbędzie się 14 września. Podczas niego Merkel będzie zachęcała właścicieli firm do zatrudniania imigrantów.

Merkel szuka miejsca zatrudnienia dla ponad miliona uchodźców, którzy napłynęli do Niemiec w zeszłym roku. Kanclerz chce, by ci wyruszyli do pracy i w ten sposób zarobili na wydatki socjalne państwa, a także zajęli miejsca pracy, które są wolne przez niż demograficzny.

W tym celu zaprosiła właścicieli największych koncernów w Niemczech na spotkanie. Podczas niego, 14 września, będzie ich przekonywać do zatrudniania imigrantów i zaoferowania im większych możliwości, jeśli chodzi o szkolenie zawodowe.

Korzyści płynące z tych działań mają być obopólne. Duże firmy są bowiem oskarżane o zbyt niskie zatrudnienie imigrantów, a państwo skorzystałoby z pieniędzy, które wypracowaliby uchodźcy. Pracodawcy nie są jednak chętni do zatrudniania większej liczby obcokrajowców. Powodem tego ma być zwłaszcza brak znajomości języka niemieckiego i niedostateczne wykształcenie.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: interia.pl
pt

...

Zobacz również