W nocy z poniedziałku na wtorek, w pociągu na południu Niemiec miał miejsce brutalny atak na pasażerów. Jak się okazuje, 17-letni imigrant z Afganistanu podczas okładania siekierą ludzi na oślep krzyczał „Allah akbar”. Napastnik miał przy sobie również flagę Państwa Islamskiego, które teraz bierze odpowiedzialność za atak. 

Według relacji pasażerów, do których udało się dotrzeć niemieckim mediom wynika, że młody zamachowiec miał przy sobie flagę terrorystycznej organizacji ISIS, a podczas samego ataku krzyczał „Allah akbar”. Samo Państwo Islamskie wzięło zresztą już odpowiedzialność za wczorajszy atak.

W wyniku ataku Afgańczyka kilka osób zostało ciężko rannych, w tym dwoje znajduje się w stanie krytycznym. Po ataku na pasażerów, młody imigrant wysiadł na następnej stacji i natknął się przypadkiem na specjalny oddział policji biorący udział w innej akcji. Afgańczyk zaatakował wtedy funkcjonariuszy i został przez nich zastrzelony.

Niemiecka policja rozpoczęła śledztwo, ponieważ są poważne podejrzenia, że 17-latek nie działał sam.

17-letni Afgańczyk przybył do Niemiec ok. 4 miesiące temu i po uzyskaniu statusu uchodźcy przebywał jakiś czas w jednym z ośrodków dla uchodźców na południu Niemiec. Przez ostatnie dwa tygodnie mieszkał z rodziną zastępczą.

https://www.youtube.com/watch?v=8wPx6MslaDU

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: reuters / tvn24

...

Zobacz również