Niemiecka pielęgniarka z Nieheim, Bettina Halbey, otrzymała list na początku września, w którym poinformowano ją o konieczności wyprowadzenia się ze swojego domu. Władze żądają, by Bettina opuściła swoje mieszkanie komunalne, gdyż mają zostać tam ulokowani imigranci.

Decyzja o tym, że jej dom zostanie wcielony w kompleks budynków tworzących schronisko dla imigrantów już zapadła. Mająca 51 lat Niemka dowiedziała się, że ma czas na taką przeprowadzkę do końca maja przyszłego roku. Władze nie zainteresowały się nawet tym, że kobieta mieszka w tym miejscu już 16 lat i ma na utrzymaniu dwójkę dzieci.

Byłam zupełnie zaskoczona. Nie jestem w stanie opisać tego jak zostałam potraktowana przez to miasto” – komentuje Halbey.

Rada miasta uzasadniła swą decyzję eksmitowania pielęgniarki tym, że jest to jej darmowy sposób na rozwiązanie kwestii mieszkań dla uchodźców napływających do miasta. Dzięki eksmitowaniu kolejnych ludzi, nie trzeba będzie budować nowych budynków, tylko lokować imigrantów w tych, które opuszczono. Burmistrz Nieheim stwierdził wręcz, że taka akcja „nie będzie go nic kosztowała„.

Nie wiadomo jednak do końca, czy Halbey faktycznie opuści swe mieszkanie. Lokatorzy w Niemczech są silnie chronieni przez prawo, a eksmisję zwyczajowo przeprowadza się po złamaniu umowy przez nich.

Sprawa wyrzucenia z domu niemieckiej pielęgniarki zyskała duży rozgłos w niemieckich mediach społecznościowych. Napisany przez nią post na Facebooku został udostępniony ponad 200 tysięcy razy.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: dailymail.co.uk
pt

Zobacz również