Jak donoszą niemieckie media, kilkudziesięciu lekarzy uczestniczących w konferencji w Dolnej Saksonii zażyło narkotyk, po którym dostali halucynacji. Potrzebna była interwencja policji i pogotowia ratunkowego.

Jak wynika z relacji saksońskiej policji ok. 30 lekarzy zażyło niebezpieczny narkotyk (aquarust) podczas odbywającej się w miejscowości Handeloh konferencji medycznej. Odurzeni lekarze dostali halucynacji, spazmów, bóli i palpitacji serca oraz trudności z oddychaniem.

Na miejsce gdzie odbywała się konferencja zostały wezwane policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe i helikopter medyczny – w sumie ponad 150 osób. Wszystkich odurzonych lekarzy, których życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo umieszczono w okolicznych szpitalach gdzie dochodzą do siebie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, żaden z odurzonych lekarzy nie został zmuszony do zażycia narkotyku. Nie wiadomo jeszcze na razie kto i w jakim celu zainicjował zbiorowe odurzanie się narkotykami na medycznej konferencji.

Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo, a „poszkodowani” lekarze najprawdopodobniej usłyszą zarzuty ponieważ od 2014 roku zażywanie narkotyku „aquarust” jest w Niemczech zakazane i objęte konsekwencjami karnymi.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: interia

Zobacz również