Miska z papryką na drodze nie została położona bez sensu

Miska z papryką na drodze nie została położona bez sensu Źródło: źródło: focus.de

Niemieccy policjanci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli na autostradzie A2 pod Magdeburgiem. Tamtejsi funkcjonariusze spotkali bowiem kierowcę, który zatrzymał się na pasie awaryjnym. Mężczyzna nie posiadał jednak trójkąta ostrzegawczego, co nie stanowiło dla niego większego problemu.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z centralnych landów Niemiec - Saksonii-Anhalcie. Jadący autostradą A2 Litwin miał problemy ze swoim pojazdem, dlatego zatrzymał się na pasie awaryjnym. Mężczyzna powinien ustawić za swoim samochodem trójkąt ostrzegawczy, by poinformować innych o problemie.

Okazało się, że litewski kierowca nie miał na wyposażeniu auta trójkąta. Ustawił więc na pasie, kilka metrów za samochodem szklaną miskę z czerwonymi warzywami - papryką i pomidorami. Policjanci, którzy zatrzymali się przy Litwinie, nie mogli wyjść ze zdumienia.

"Cóż można powiedzieć. Co kraj, to obyczaj" - powiedział rzecznik lokalnej policji.

Funkcjonariusze powinni byli ukarać mężczyznę za brak podstawowego wyposażenia samochodu. Stwierdzili jednak, że skończą na pouczeniu, ze względu na pomysłowość Litwina.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rmf24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News