Niemieckie władze mają nowy problem. Imigranci, którzy napłynęli do kraju nie chcą pracować. Uchodźcy mają masowo odmawiać pracy, tłumacząc, że „to kanclerz Merkel ich tutaj zaprosiła i są tylko gośćmi”.

Na problem skarżą się zwłaszcza wschodnie landy, gdzie odsetek przybyszów, którzy nie chcą podjąć pracy jest największy. Władze skarżą się, że zakupiły już nawet odzież roboczą, która miała trafić do chętnych pracy imigrantów.

Praca imigrantów miała wedle zamysłu władz prowadzić do dwojakich korzyści. Po pierwsze – dzięki pracy imigranci mieli integrować się ze społeczeństwem. Po drugie – swoją pracą zarabialiby na zasiłki dla uchodźczych rodzin, które nie są w stanie wygenerować odpowiednich pieniędzy.

Podejście niemieckich imigrantów jest jednak zgodne z prawami unijnymi dotyczącymi imigracji. Według nich, migrant może podjąć pracę, ale nie musi.

Według planu władz wschodnich landów, uchodźcy mieli na początek zaangażować się w podjęcie pracy w niewielkim wymiarze czasu za małe pieniądze. Następnie ich czas pracy by zwiększano, a za tym i płacę. Choć wielu z imigrantów zgodziło się na takie rozwiązanie, szybko się z tego wycofali.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: polskatimes.pl
pt

...

Zobacz również