Nowy iPhone wchodzi na rynek. Jak zawsze producenci dbają, by pojawienie się nowego produktu było przebojem marketingowym. W tym roku Apple oferuje aż trzy modele najnowszego iPhone’a. Jednak Polak nie może sobie pozwolić na tak dużo, jak Niemcy czy Amerykanie.

Nowy iPhone wychodzi w trzech wersjach. iPhone 8, 8 plus oraz iPhone X. To ten ostatni wzbudza największe emocje wśród fanów produktów marki Apple. Wzbudza także niemało kontrowersji.

Cena, którą proponuje za swój produkt firma założona przez Steve’a Jobsa, wydaje się zaporowa. Równocześnie producent chwali się „niesamowitymi” innowacjami, w które wyposażony jest telefon, które jednak dostępne są już od lat u konkurencji.

iPhone jest produktem na tyle popularnym, że wielu jego fanów nie zniechęca nawet zatrważająca cena. A fakty są takie, że w Polsce wiele osób musiałoby przeznaczyć na nowy telefon więcej, niż całą swoją pensję.

A jak to wygląda za granicą? Okazuje się, że w zupełnie innej sytuacji są Amerykanie, Niemcy czy Szwajcarzy. Biorąc pod uwagę, że nowy iPhone X w najdroższej wersji – 256 GB – kosztuje w Polsce 5729 zł, przy średniej pensji miesięcznej (4501 zł  brutto) przeciętny Polak musiałby zbierać na niego ponad dwa miesiąće miesiąca.

Przy tej samej cenie Francuz za swoją średnią pensję kupiłby dwa, a Amerykanin mógłby kupić ponad dwa najnowsze iPhone’y. Niemiec mógłby kupić prawie trzy takie telefony, zaś Szwajcar – nawet 5!

Mimo to nie brakuje zapaleńców, którzy z niecierpliwością oczekują nowego iPhone’a X. Niektórzy są gotowi zrobić wszystko, żeby go dostać.

Źródło: superbiz.se.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!

...

Zobacz również