W najnowszym wydaniu niemieckiego „Sueddeutsche Zeitung” jego dziennikarze żalą się, że europejscy przywódcy zanadto popuścili „antydemokratycznym zapędom” Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem efektem tego jest wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie KRS.

Według niemieckich dziennikarzy rząd Beaty Szydło prowadzi powolną likwidację państwa prawa. Nie rozumieją, dlaczego przedstawiciele innych unijnych krajów na to nie reagują.

Polska opozycja i Unia Europejska, mimo tych dramatycznych wydarzeń, sprawiają wrażenie sparaliżowanych albo skłóconych. Lider opozycji Grzegorz Schetyna wezwał inne partie demokratyczne do utworzenia wspólnego frontu przeciwko PiS, ale spotkało się to z niewielkim odzewem. Na początku lipca do Warszawy przyjeżdża Donald Trump, ale jako zdeklarowany wielbiciel autokratów zapewne rozczaruje zwolenników państwa prawa – pisze autor tekstu Florian Hassel.

Jego zdaniem Polsce należy odebrać głos w Unii Europejskiej. Ma on także za złe Komisji Weneckiej, że od jesieni 2016 roku przestała zdecydowanie piętnować działania polskiego rządu. Dodaje także, że Rada Europy lub Komisja Europejska powinny przysłać do naszego kraju grupę ekspertów, która oceniłaby obecny stan demokracji w Polsce.

Europa co prawda nie zaakceptowała demontażu państwa prawa w jednym ze swoich najważniejszych krajów członkowskich, ale przegrała w tej sprawie – pisze niemiecki dziennikarz.

źródło: wiadomosci.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również