Niemieckie władze planują, że do 2020 roku wydadzą 77 mld euro na działania mające na celu integrację uchodźców przybyłych do Niemczech. Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów, już w przyszłym roku chce przeznaczyć 19 mld euro.

Wydatki te wynikają z projektu niemieckiego budżetu. Według niego, miliardy euro mają zostać przeznaczone m.in. na naukę języka niemieckiego, szkolenie pomagające zdobyć pracę czy rozpatrywanie wniosków o azyl.

Co ciekawe, projekt budżetu nie obejmuje żądań niemieckich landów, które chcą, by „kieszonkowe” dla imigrantów finansowały władze federalne. Za znalezienie tych pieniędzy jak i ulokowanie przybyszów są jednak odpowiedzialne władze poszczególnych krajów związkowych.

W związku z lawinowym napływem uchodźców, niemieckie władze planują też zwiększenie bezpieczeństwa Niemiec. 1,5 mld euro przeznaczone zostanie na utworzenie 1950 miejsc pracy w Federalnym Urzędzie Kryminalnym i policji federalnej. O 1,7 mld euro zwiększony też zostanie budżet Bundeswehry.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rmf24.pl
pt

...

Zobacz również