Sytuacja w Niemczech jest bardzo napięta. Do kraju w tym roku ma przybyć 800 000 imigrantów, wśród których większość stanowią muzułmanie, z którymi jest coraz większy problem w ośrodkach. W lawinowym tempie rośnie liczba incydentów zwróconych przeciw uchodźcom. Berlin będzie więc próbował skierować ich m.in do Polski, by uniknąć rozruchów na szeroką skalę.

W czołowej gazecie „Frankurter Allgemeine SonntagZeitung” pojawił się list otwarty ministra spraw zagranicznych i wicekanclerza Niemiec, którzy apelują o solidarny podział imigrantów.

– Ta sprawa będzie następnym wielkim projektem europejskim – mówiła z kolei kanclerz Merkel o swoim projekcie ujednolicenia azylu, który ma znacznie zwiększyć liczbę imigrantów przybywających do Polski.

Niemieckie media w coraz ostrzejszym tonie wypowiadają się o tym, że Polska nie chce przyjmować do siebie nielegalnych imigrantów. Powołują się na europejską solidarność i twierdzą, że jest to obowiązek Polski.

W kraju rośnie bowiem zagrożenie rozruchów. Wzmagają się nastroje antyimigracyjne, niszczone są ośrodki dla uchodźców. Wzrasta również agresja przybyszów. Ostatnio w ośrodku Suhl doszło do pogromu na osobie, która rzekomo zamierzała sprofanować Koran, świętą księgę islamu.

Z kolei w Heidanau pod Dreznem doszło już do zamieszek, w których wzięli udział niemieccy nacjonaliści. Z policją ścierali się przedstawiciele skrajnie prawicowej partii NPD. W ruch poszedł między innymi gaz łzawiący.

Niemcy muszą łożyć coraz więcej na utrzymanie lawinowo rosnącej liczby uchodźców. Państwo musi natychmiast poradzić sobie z problemem, ponieważ wraz z liczbą imigrantów rośnie liczba zwróconych przeciwko nim incydentom, które kanclerz Merkel nazwała „niegodnymi Niemiec”. Oliwy do ognia dolewają doniesienia, że wśród rzeszy imigrantów są terroryści z Państwa Islamskiego gotowi do zamachów w Europie.

Z problemem ścierają się również Francuzi i Brytyjczycy. Media w tych krajach nieustannie zajmują się dramatem w Calais i próbami rozwiązania palącego problemu nielegalnych imigrantów. Nic więc dziwnego, że nie będą zainteresowane przyjmowaniem dodatkowych imigrantów od Niemiec. Wszystko wskazuje na to, że będzie się nasilać presja wobec Polski.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również