Jak informuje gazeta „Die Welt”, niemieckie władze będą konsekwentnie odsyłać do Polski imigrantów, którzy – jak przekonuje niemiecka gazeta – spośród wszystkich muzułmańskich grup etnicznych wykazują się największą brutalnością i przynależnością do najbardziej radykalnych odłamów islamu. Chodzi o Czeczenów.

„Die Welt” opisuje zjawisko mające miejsce od kilku miesięcy tj. wzrost napływu czeczeńskich imigrantów do Niemiec. Według gazety najbardziej prawdopodobnym powodem takiego stanu rzeczy jest „otwarcie bram Czeczenii” przez Rosję, której zależy na wzroście niepokojów w krajach zachodnich Europy dzięki odznaczającym się brutalnością radykałom religijnym, których wśród Czeczeńców jest najwięcej. Wskazuje na to również fakt, że sytuacja w Czeczenii nie pogarsza się w ostatnich latach więc jej obywatele nie mają podstaw do ucieczki i ubiegania się o status uchodźcy.

Jak ujawniło niemieckie MSW, ogromna większość (tj. 96%) wniosków o udzielenie azylu jakie złożyli Czeczeni została rozpatrzona negatywnie.

To jednak nie sam napływ czeczeńskich imigrantów wywołuje zainteresowanie polskich władz a fakt, że nasi zachodni sąsiedzi zapowiedzieli, iż konsekwentnie będą odsyłać wszystkich przybyłych z Czeczenii imigrantów do Polski.

Jak przekonuje Ole Schroeder, sekretarz stanu w niemieckim MSW, czeczeńscy imigranci aktualnie przebywający na terenie Niemiec przybyli z bezpiecznego kraju jakim jest Polska i to właśnie tutaj winni ubiegać się o azyl.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rmf24

...

Zobacz również