Opozycja nigdy nie śpi, nawet za granicą. Dowodem na to jest akcja, którą przeprowadzono przy jednej z ambasad Rzeczpospolitej. Tego nie spodziewał się nikt, a władzom po takim ciosie trudno będzie się podnieść.

Berlińscy działacze Komitetu Obrony Demokracji popisali się kreatywnością i zaatakowali władze w najmniej spodziewanym miejscu. Ich celem stała się ambasada RP w stolicy Niemiec, a dokładniej sam ambasador – Andrzej Przyłębski, nikt inny jak mąż prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii. To prawdziwy policzek dla ambasadora i całego rządu.

Członkowie KOD uderzyli w bardzo czuły punkt. Postanowili przemianować ulicę, przy której znajduje się siedziba ambasadora w taki sposób, aby osobiście go zaatakować. Oryginalnie budynek znajduje się przy Lassenstrasse, teraz jednak znak pokazuje nazwę „IM Woflgang Strasse”, czyli „TW Wolfganga”.

ZOBACZ TAKŻE: Europa w szoku. Prezes TK wycofuje Polskę z międzynarodowego porozumienia

– Dzięki staraniom IPN-u (Inicjatywa Parodii Narodowych) ulica została przemianowana na Wolfgang-Strasse […]. Warto przypomnieć, że wielu jest tzw. „Wyklętych” z okresu walki z komunistycznym reżimem. Jednak pan Andrzej Przyłębski jest wyjątkiem, bowiem od takich jak on ma się w Polsce rozpocząć nowy okres dziejów Polski – „Dobra Zmiana”. Będzie pisany nowy rozdział naszej historii, będą pisane nowe podręczniki, w których bohaterami podziemia byli głównie „ONI” – tacy jak Andrzej Przyłębski, pseudonim „Wolfgang” – podał KOD.

Prosto w policzek

Zmiana nazwy ulicy nawiązuje bezpośrednio do przeszłości agenturalnej ambasadora. W latach 1979-1980 był on tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Akta, które posiada IPN, składają się z 40 stron. Zawierają one jego imię i nazwisko oraz datę urodzenia: 14 maja 1958.

ZOBACZ TAKŻE: Ambasada Niemiec skomentowała Powstanie Warszawskie. Internauci zachwyceni

Temat tej współpracy jest ciągle żywy, a opozycja bardzo lubi go wykorzystywać do politycznej walki. Przykład z Berlina dobitnie to pokazuje. Ambasada RP w Niemczech nie skomentowała zajścia.

źródło: natemat.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również