Niemcy: 55-latek odtwarzał przemówienia Hitlera przed byłym obozem koncentracyjnym

Niemcy: 55-latek odtwarzał przemówienia Hitlera przed byłym obozem koncentracyjnym Źródło: źródło: wikimedia.org

Nietypową „rozrywkę” zapewnił sobie pewien Niemiec, który zaparkował swoim samochodem pod byłym obozem koncentracyjnym i odtwarzał przemówienia Hitlera. O sprawie doniósł policji świadek zdarzenia, który dostrzegł samochód stojący w poniedziałek wieczór pod bramą obozu Buchenwald.

Do sytuacji doszło pod Weimarem w miejscowości Ettersberg, gdzie mieści się były obóz koncentracyjny Buchenwald. 55-letni Niemiec z Brunsbuettel zaparkował swój samochód pod bramą byłego obozu koncentracyjnego. Mężczyzna odtwarzał z głośników samochodowych przemówienia Hitlera i marsze wojskowe.

Świadek zdarzenia poinformował o sprawie lokalną policję, która zjawiła się na miejscu i poddała kierującego pojazdem mężczyznę kontroli. Okazało się, że w samochodzie 55-latka znajdowały się noże i inne niebezpieczne narzędzia. Co więcej, znaleziono także nazistowskie symbole.

Policjanci zabrali 55-latka ze sobą na komisariat, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia prawa o broni oraz propagowania symboli nazistowskich, które w Niemczech są zakazane. Niemcowi grożą teraz 3 lata więzienia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: tvn24.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News