Niemiecki parlament uchwalił nowe przepisy dotyczące prostytucji na terenie całego kraju. Od teraz osoby zarabiające na „najstarszym zawodzie świata” będą musiały dostosować się do reguł surowszych niż te, które obowiązywały wcześniej.

Przede wszystkim, nałożono nakaz rejestracji na wszystkie prostytutki. To jeden z najbardziej kontrowersyjnych zapisów, bo niektórzy obawiają się, że przez sporządzenie takiego rejestru kobiety lekkich obyczajów staną się ofiarami ostrego ostracyzmu społecznego.

Nowe regulacje obejmą też właścicieli domów publicznych. Ci, którzy będą chcieli założyć taki biznes, będą dokładnie sprawdzani pod względem karalności. Dopiero wtedy będą mogli ewentualnie uzyskać upragnione pozwolenie. Dodatkowo, zarządzający burdelami zostaną zobowiązani do zapewnienia podopiecznym osobnych mieszkań do życia oraz pracy.

Trzecią grupą, która powinna zapoznać się ze zmianami są klienci domów publicznych. Nałożono na nich nakaz używania prezerwatyw. Za niestosowanie się do tej reguły, grozi kara aż 50 tysięcy euro, choć ciężko sobie wyobrazić, jak przebiegałaby ewentualna kontrola.

źródło: wprost

...

Zobacz również