Zakaz spotkań i kontaktów między więcej niż dwoma osobami. Sąsiad Polski wprowadzi drastyczne kroki

Zakaz spotkań i kontaktów między więcej niż dwoma osobami. Sąsiad Polski wprowadzi drastyczne kroki Źródło: Pixabay rottonara

Niemcy mogą spodziewać się kolejnych obostrzeń. W obliczu panującej pandemii planowane jest wprowadzenie zakazu kontaktu między więcej niż dwoma osobami. Koronawirus wymusza niezwykle drastyczne kroki.

Koronawirus zaatakował również Niemcy. Mieszkańcy tego kraju już niedługo mogą liczyć się z tym, że wszelkie spotkania będą mogły odbywać się w gronie zaledwie dwóch osób. To rozwiązanie ma pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się pandemii.

Nikt nie spodziewał się takiej decyzji

Nie da się ukryć, że Niemcy zostały bardzo dotknięte przez pandemię koronawirusa. Kraj znajduje się aktualnie na dziesiątym miejscu względem liczby osób, które zainfekował koronawirus. Sprawiło to, że konieczne było podjęcie kroków, które można uznać za wyjątkowo rygorystyczne.

Niemcy to kraj, w którym odnotowano ponad 22 tysiące przypadków infekcji. Pandemia przyczyniła się tam do śmierci aż 80 osób. Liczby nie pozostawiają złudzeń i wymagają podjęcia trudnych decyzji. Jak podaje TVP Info, kanclerz Angela Merkel podczas wideokonferencji poczyniła pewne ustalenia wraz z premierami niemieckich landów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niemcy w obliczu kolejnych ograniczeń

Koronawirus dał się we znaki mieszkańcom całego świata. Wiele krajów wprowadziło w związku z tym mocne ograniczenia dotyczące życia codziennego. Niemcy decydują się jednak na niezwykle radykalny krok. Dotyczy on ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Zakazem mają zostać objęte spotkania więcej niż dwóch osób. O planowanym obostrzeniu poinformowała agencja DPA.

Jak podaje TVP Info 12 z 16 niemieckich landów zgodziły się na wprowadzenie na zakazy kontaktów jeszcze przed niedzielną wideokonferencją z kanclerz Angelą Merkel. Obostrzenie nie będzie dotyczyło osób, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: rząd zmienia prawo, ale tylko na 5 dni. Już od jutra nowe przepisy
2. Wielkanoc we wrześniu? Watykan wydał dekret ws. koronawirusa

Z całą pewnością tak radykalne kroki mogą w znacznym stopniu utrudnić codzienne życie. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre z nich są niezbędne dla dobra całego społeczeństwa. Koronawirus infekuje coraz więcej osób. Nie można tego bagatelizować i trzeba działać. Chwilowy dyskomfort może uchronić niektórych przed śmiercią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  3. Polski europoseł ma koronawirusa, pilnie trafił do szpitala. Opublikował poruszające słowa
  4. Prawda o zmarłej na koronawirusa 37-latce wyszła na jaw. Zataiła kluczowe informacje, 100 osób w kwarantannie
  5. Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News