Podczas festiwalu muzycznego Schlossgrabenfest w Darmstadt doszło do napaści na tle seksualnym. Na policje najpierw zgłosiły się trzy kobiety, jednak był to dopiero początek. 

Pierwsze trzy poszkodowane od razu poszły na policję, aby zgłosić molestowanie. Według ich zeznań, kiedy wszyscy tańczyli w rytm głośnej muzyki, panował ogromny ścisk. To właśnie wtedy mężczyźni „wyglądający na pochodzących z Południowej Azji” podchodzili w grupie do kobiet aby je napastować.

Niemiecka policja zareagowała szybko, choć nie do końca skutecznie. Aresztowano trzech napastników, jednak funkcjonariusze przyznają, że to nie wszyscy. Ci, których udało się ująć to uchodźcy, którzy mieli przybyć do Niemiec z Pakistanu w poszukiwaniu schronienia. Najstarszy ma 31, a najmłodszy – 28 lat.

Po dokonanych zatrzymaniach kolejne kobiety zgłosiły się na policje. Tym razem było ich aż 15, choć możliwe, że ta liczba jeszcze urośnie.

To nie pierwsza taka sytuacja w Niemczech. Minęły ledwie dwa tygodnie odkąd grupa 10 mężczyzn zaatakowała dwie nastolatki podczas ulicznego festiwalu w Berlinie. Warto też przypomnieć o masowych napaściach seksualnych, które miały miejsce w Kolonii w sylwestra. W związku z tamtymi wydarzeniami na policję wpłynęło ponad 800 zgłoszeń molestowania.

źródło: rt

...

Zobacz również