Funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej podczas kontroli ładunku, którego wiózł łotewski TIR, znaleźli 12 nielegalnych imigrantów ukrytych w skrzyniach. Przedtem kierowca poinformował służby, że wiezie torf i elementy mebli.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem niedaleko granicy polsko-litewskiej. Straż Graniczna i Służba Celna zatrzymały tam łotewską ciężarówkę. Łotysz podczas kontroli okazał dokumenty, według których w dwóch dużych drewnianych skrzyniach wiózł torf.

Funkcjonariusze sprawdzili jednak czy faktycznie taka jest zawartość skrzyń. Okazało się, że w tych zamiast wskazanego towaru stłoczonych jest dwanaście osób – po sześć na skrzynię. Byli to nielegalni imigranci z Wietnamu, których wiek waha się od 15 do 36 lat. 9 z nich to mężczyźni, 3 osoby to kobiety.

Żaden z Wietnamczyków nie posiadał przy sobie dokumentów pozwalających na wjazd do Polski. Zostali więc zatrzymani i teraz oczekują na posterunku Straży Granicznej w Rutce Tartak. Prawdopodobnie zostaną cofnięci z powrotem do Litwy. Z kolei Łotysz, który kierował ciężarówką i jego zamiennik odpowiedzą za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: polsatnews.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również