Nielegalne znalezisko na plaży. Warte… ćwierć miliarda

Nielegalne znalezisko na plaży. Warte… ćwierć miliarda Źródło: źródło: publicdomainpictures.com, wikimedia.org

Takiego znaleziska nie spodziewał się nikt ze spacerowiczów. Na plaży zazwyczaj znajduje się kawałki drewna wyrzuconego przez morze lub muszle. Z takim "podarkiem" zostawionym na piasku, znalazcy spokojnie mogli zostać baronami półświatka.

Spacerujący po jednej z plaż w okolicy Grat Yarmouth we wschodniej Anglii znaleźli bowiem... pakunek 360 kg kokainy. Wartość tak potężnej ilości narkotyku to ponad 50 mln funtów, czyli aż 250 mln złotych. O znalezionych kilkunastu torbach narkotyku spacerowicze poinformowali policję.

Mundurowi oddali jednak sprawę National Crime Agency, która zajmuje się walką z przestępczością zorganizowaną. Jak podał Matthew Rivers z NCA, przypadkowe odnalezienie takiego ładunku to wręcz cud.

 - Współpracujemy ze Strażą Graniczną, Strażą Przybrzeżną oraz policją z Norfolk celem ustalenia w jaki sposób torby znalazły się tam, gdzie je odnaleziono, choć jest mało prawdopodobnym ustalenie ich zakładanego przeznaczenia. To z pewnością znaczące przejęcie narkotyków klasy A i jest to mocne uderzenie w zorganizowaną przestępczość - komentuje sprawę Matthew Rivers.

Funkcjonariusze NCA zachęcają teraz Brytyjczyków z Grat Yarmouth i okolic do spacerowania plażami. Śledczy liczą, że być może pozostawienie tak potężnego ładunku narkotyków to nie jest odosobniony przypadek.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News