Przez lata niedźwiedź był więziony w ciasnej klatce. Uwolnili go i nie mogli powstrzymać łez

Przez lata niedźwiedź był więziony w ciasnej klatce. Uwolnili go i nie mogli powstrzymać łez Źródło: Youtube

Niedźwiedź przez wiele lat był przetrzymywany w ciasnej klatce przez jedną z chińskich firm. Warunki w jakich go trzymano, są przerażające. Wszystko po to, by zarobić pieniądze.

Niedźwiedź brunatny był przetrzymywany przez jedną z chińskich firm, która pozyskiwała od niego żółć. Właśnie na tym zarabiali ogromne pieniądze. Zwierzę przez wiele lat trzymano w okrutnych warunkach. Ciasna klatka uniemożliwiała mu jakikolwiek ruch.

Niedźwiedź był ofiarą chciwości człowieka

Pierwsze lata życia tego zwierzaka to prawdziwy horror. Niedźwiedź o imieniu Cezar przez kilka lat był przetrzymywany w okrutnie ciasnej klatce. Zwierzę nie było w stanie wykonać w niej żadnego ruchu. Chińska firma pozyskiwała z jego wątroby żółć, która w lokalnej medycynie uważana jest za jedno z najlepszych lekarstw i jest powszechnie stosowana w wielu klasycznych recepturach. 

Oprócz maleńkiej przestrzeni, w której był zamknięty, poddawano go również bardzo bolesnemu procesowi pozyskiwania żółci. Zwierzę miało wszczepioną w żołądek metalową rurkę. Z powodu ciągłego upuszczania żółci i braku zachowywania przy tym jakichkolwiek zasad higieny, rana nie goiła się i pozostawała cały czas otwarta. To musiało powodować u Cezara wielkie cierpienie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Niedźwiedź został uratowany, nie sposób powstrzymać łez

Niedźwiedź został uratowany przez wolontariuszy z organizacji „Animals Asia”. Gdy odzyskiwał wolność, jego wybawcy nie mogli powstrzymać łez. Była to nie tylko wyjątkowa chwila dla zwierzęcia, ale i dla nich. Niestety, nie jest to jedyny przypadek bestialskiego traktowania tych zwierząt. Według statystyk, w takich warunkach może być przetrzymywane nawet 10 tysięcy osobników. Proceder, pomimo zakazu, przybiera na sile, gdyż sprzedaż żółci jest bardzo opłacalna. 

Dzisiaj grzeje: 1.  Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Cezarowi udało się wyrwać z niewoli. Niedźwiedź wrócił już do pełni sił. Obecnie waży już ponad 270 kilogramów, ma lśniące futro i jest radosny. Zamieszkał w rezerwacie dla zwierząt, gdzie jest bezpieczny i nikt nie ogranicza jego wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. REKORDOWA podwyżka grzywny. Zapłacisz tysiące złotych jeśli tylko zapomnisz
  2. Mąż oznajmił jej po 15 latach, że odchodzi. Gdy podał powód, natychmiast pobiegła do księdza
  3. Córka wysłała SMS na numer zmarłego taty. Po chwili dostała rozdzierającą serce odpowiedź i nie mogła przestać płakać
  4. Jej tata umarł rok wcześniej. Tuż przed ślubem przy grobie zobaczyła rozdzierające serce sceny
  5. Tata zamknął się w pokoju hotelowym z kilkumiesięczną córką. Słychać było tylko przeraźliwy krzyk

źródło: Webniusy

Następny artykuł