Przecieramy oczy ze zdumienia. Ten niedźwiedź włamał się do samochodu, odjechał nim, a na końcu go rozbił

Przecieramy oczy ze zdumienia. Ten niedźwiedź włamał się do samochodu, odjechał nim, a na końcu go rozbił Źródło: Wikimedia Commons/Gregory "Slobirdr" Smith

Niedźwiedź włamał się do samochodu, po czym próbując się z niego wydostać, ruszył, przejechał nim 30 metrów, a następnie go rozbił. Po wszystkim uciekł z miejsca zdarzenia.

Niedźwiedź, prawdopodobnie w poszukiwaniu jedzenia, wszedł do otwartego samochodu. Myszkowanie w pojeździe nie zakończyło się jednak dla niego najlepiej - przez przypadek zatrzasnął się w pojeździe i miał problem z wyjściem. Zdezorientowane zwierzę zaczęło się miotać w środku, przez przypadek wprawiając samochód w ruch, a następnie powodując stłuczkę. 

Niedźwiedź odjechał ukradzionym autem

Kopanie przez zwierzę w drzwi i szyby sprawiło, że pojazd zaczął się toczyć. Z niedźwiedziem na pokładzie przejechał aż 30 metrów, po czym uderzył w drzewo. W efekcie wypadku zwierzęciu udało się wydostać ze środka i zbiec z miejsca wypadku.

Odkrycia dokonali funkcjonariusze biura szeryfa z Boulder County w Kolorado. Z początku podejrzewano nieudolnego złodzieja lub zwykłego wandala, jednak ślady znalezione we wnętrzu w auta od razu pozwoliły zgadnąć, że sprawcą zdarzenia był niedźwiedź, prawdopodobnie grizzly.

Jak się później okazało - właściciel zostawił otwarty samochód, dzięki czemu drapieżnik nie miał problemu z dotarciem do środka. Biuro szeryfa zamieściło do swojego postu zdjęcie zniszczonego przez niedźwiedzia srebrnego Lexusa. Sprawcy nieudolnej kradzieży samochodu nie udało się zatrzymać, właściciel pojazdu jednak zapewne będzie miał spore problemy z wytłumaczeniem ubezpieczycielowi, co właściwie stało się z jego samochodem. 

Policja ostrzega, żeby zamykać auta, ważna informacja dla jadących do USA

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli planujecie wakacje w Kolorado, lepiej weźcie sobie radę departamentu szeryfa do serca. Jak informuje stanowa instytucja zajmującą się ochroną dzikiej przyrody, niedźwiedzie grizzly w poszukiwaniu żywności, nie cofają się przed niczym. Zwierzęta, kiedy wyczują gdzieś jedzenie, będą starały się tam za wszelką cenę dostać - dlatego nie powinno zostawiać się w pojeździe resztki żywności.

Niedźwiedzie grizzly występują na Alasce, w Kanadzie i na środkowym zachodzie USA. Będąc w tamtych okolicach, należy zachować szczególną ostrożność i pod żadnym pozorem nie zostawiać otwartego auta.

- To dobra przestroga, by zamykać drzwi samochodu, zwłaszcza w krainie niedźwiedzi - napisali funkcjonariusze biura szeryfa na Facebooku.

Źródło: Facebook/BoulderCountySheriffsOffice

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. Tyle bez ściemy zarabiają pracownicy Biedronki i Lidla. Pospadacie z krzeseł
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Tragiczne wakacje bohaterki "Barw szczęścia". Zarażenie śmiertelną chorobą i problem z powrotem do Polski
  6. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News