Niedziele handlowe 2018. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 21.10.2018 r.

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy 21.10.2018 r.

Niedziele handlowe i niehandlowe cały czas obowiązują i szybko ten zapis prawny nie zniknie. Zostało już niewiele do końca 2018 roku. Warto jest się uzbroić w cierpliwość i sprawdzić, gdzie możecie zrobić zakupy w niedzielę 21 października.

Niedziele handlowe i niehandlowe w tym roku już nas nie zaskoczą, bo zdążyliśmy się przyzwyczaić. Do końca roku dni z zakazem handlu będzie jednak jeszcze kilka i warto abyśmy się przygotowali, gdzie możemy ewentualnie zrobić zakupy i kupić najpotrzebniejsze artykuły. Zgodnie z ustawą, jaką przyjęto, a pomysł zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość, tzw. niedziel niehandlowych w miesiącu ma być dwie, obie w środku miesiąca. Niedziel takich jest więcej jeżeli w miesiącu jest 5 niedziel lub są święta np. Wielkanoc. Do końca roku zostały już tylko 4 takie niedziele, plus święta, kiedy handlu też nie ma.

Najbliższa niedziela niehandlowa jest 21 października. Nie będzie można dokonać zakupów we wszystkich dużych supermarketach i tam, gdzie za ladą nie stanie sam właściciel sklepu. Istnieje jednak spora grupa sklepów, która będzie otwarta. Wielu właścicieli próbuje na różne możliwe sposoby obejść zakaz tak, jak Żabka, która stała się punktem pocztowym i może być otwarta w każdą niedzielę.

Niedziele handlowe i niehandlowe: otwarte sklepy

W każdą niedzielę może być otwarta pewna grupa sklepów i punktów handlowych. Zakupy będziemy mogli zrobić w aptekach, kwiaciarniach, na stacjach benzynowych oraz w punktach pocztowych, w tym w Żabce. Handlować mogą również lokale gastronomiczne, czyli restauracje, cukiernie, lodziarnie, instytucje kulturalne i rozrywkowe, między innymi muzea, teatry oraz kina, również te znajdujące się na terenie galerii handlowych. Handlować będą mogły także przedsiębiorstwa związane z turystyką i rekreacją oraz obsługą podróżnych, czyli wypożyczalnie wszelakiego sprzętu sportowego oraz sklepy znajdujące się na dworcach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Warto jest jednak zrobić zakupy dzień wcześniej, aby nie musieć szukać sklepu w niedziele, będzie to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, a czas wolny będzie można spędzić odpoczywając lub w towarzystwie rodziny. Przedsiębiorcy, którzy nie zastosują się do zakazu handlu w niedzielę mogą liczyć na kary. Od samego początku chodzą kontrole, które sprawdzają czy handlowcy przestrzegają nowego prawa i czy nie próbują oszukiwać. W każdą taką niedzielę ktoś zostanie przyłapany na sprzedaży.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Są wyniki sekcji zwłok kobiety, która pogrążyła Tomasza Komendę. Wstrząsające
  2. Ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie dziecka? Opadną Wam szczęki
  3. Księżna Diana była przerażona. Ujawniono jej dramat: „To za dużo dla jednej osoby”
  4. Jaka fryzura na chrzciny? Najlepsze propozycje
  5. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy
Następny artykuł