Najsmutniejsza Niedziela Palmowa w historii. W dramatycznych okolicznościach papież Franciszek zaapelował do wiernych

Najsmutniejsza Niedziela Palmowa w historii. W dramatycznych okolicznościach papież Franciszek zaapelował do wiernych Źródło: Wikimedia/JeffreyBruno

Niedziela Palmowa w tym roku będzie jednym z najsmutniejszych świąt naszych czasów. To potwierdził papież Franciszek w czasie pandemii.

Niedziela Palmowa odbyła się w pustej Bazylice Św. Piotra. Papież Franciszek powiedział o tej dramatycznej scenie i dramacie pandemii koronawirusa. Jego słowa mówią jednoznacznie. Chce, byśmy byli odważni oraz otworzyli swoje serca na miłość. Apelował również o pomoc dla potrzebujących.

Watykańskie media transmitowały na żywo mszę w bazylice. Uczestniczyli w niej tylko duchowni z koncelebry, chórzyści oraz około 15 kapłanów i zakonnic. Po raz pierwszy z powodu pandemii koronawirusa, nie było wiernych. Co roku przybywało tutaj tysiące wiernych. 

Niedziela Palmowa - w bazylice ustawiono krucyfiks Św. Marcelego

Na ołtarzu ustawiono krucyfiks świętego Marcelego z kościoła w Wieczystym Mieście. W XVI wieku noszono go w procesjach w czasach zarazy. Był także obraz Salus Populi Romani, Matki Bożej Patronki Ludu Rzymskiego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dzisiaj, w dramacie pandemii, w obliczu tak wielu pewników, które się rozpadają, w obliczu wielu zdradzonych oczekiwań, w poczuciu opuszczenia, które ściska nam serce, Jezus mówi do każdego z nas: „Odwagi: otwórz swoje serce na moją miłość. Poczujesz pocieszenie Boga, który cię podtrzymuje” - mówił w kazaniu papież Franciszek.

Dodał również, że jesteśmy na świecie, aby miłować Jezusa i innych ludzi. Reszta przemija, a to zostaje. Przeżywamy przez nas dramat pobudza nas, by brać na serio to, co jest poważne, by nie zgubić się w rzeczach błahych. Do pewnego odkrycia, że życie do niczego nie służy, jeśli i my nie służymy. Apelował do wiernych, aby spróbowali nawiązać kontakt z tymi, którymi cierpią, z tymi, którzy są sami i w potrzebie. Powiedział również, że powinniśmy pomyśleć nie tylko o tym, czego nam brakuje, ale o dobru, które możemy uczynić. Jego słowa z pewnością nabierają wielkiego znaczenia w obliczu panującej epidemii.

Niedziela Palmowa to również Światowy Dzień Młodzieży. Franciszek zwrócił się do młodych, by zobaczyli jak wygląda prawdziwe bohaterstwo. Bez sławy, pieniędzy i sukcesów. Mówił by cenić tych, którzy dają z siebie by służyć innym. "Poczujcie się wezwani, by postawić na szali wasze życie" dodał. W homilii papież wspominał również o Jezusie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna śmierć z samego rana, ogromny żal. Antoni Macierewicz poinformował o wielkiej stracie

2. Nastolatka wróciła z pracy w sklepie cała we łzach. Wściekła mama zwróciła się do klientów, pokazała poruszające zdjęcie

 - Doznał [Jezus] zdrady od ucznia, którego sprzedał oraz od ucznia, który się go zaparł. Został zdradzony przez ludzi, którzy wywołali "Hosanna", a później "Na Krzyż z Nim!". Został zdradzony przez instytucję religijną, która go niesprawiedliwie skazała i przez instytucje polityczną, która umyła sobie ręce" - dodał papież Franciszek, który zakończył słowami: "bez światła i bez wyjścia, kiedy wydaje się, że nawet Bóg nie odpowiada".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy koronawirus zostanie w Polsce na zawsze? Eksperci zabierają głos
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  4. Miliony widzów TVN usłyszało przejmujące słowa. Szumowski potwierdził: "Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń"
  5. Duda zdradził nieznane fakty na temat katastrofy smoleńskiej. Nad trumną Kaczyńskiej doszło do niebywałej sytuacji
  6. Policja może dokonać kontroli twoich zakupów i ukarać? Możesz się mocno zdziwić, lepiej je dobrze zaplanuj

Źródło: tvp.info.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News