Szykują się zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Rząd ma nowy pomysł

Szykują się zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Rząd ma nowy pomysł Źródło: youtube.com/ Wszystko Jasne

Niedziela bez handlu może już niebawem wyglądać zupełnie inaczej. Jak się okazuje, rząd ma kilka pomysłów na to, aby praca w dni wolne od handlu uległa całkowitej zmianie.

Niedziela bez handlu jest tematem, który wyjątkowo dzieli Polaków. Są zwolennicy ustawy, mówiący o tym, że pracownik też ma prawo do dnia wolnego, lecz jednocześnie wielu narzeka na niedogodności związane z brakiem możliwości robienia zakupów. Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w mediach, Prawo i Sprawiedliwość planuje wprowadzić zmiany w prawie, które mogą wpłynąć na handel w ostatni dzień tygodnia.

Niedziela bez handlu pod okiem PiS. Głosy o zmianie w ustawie

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w trakcie kampanii wyborczej zewsząd zachwalał pomysł ograniczenia handlu w ostatni dzień tygodnia. Jak się jednak okazuje, już niebawem mogą przejść nowe regulacje prawne, które zmienią oblicze zakupów.

Jak podają media, rząd rzekomo może zdecydować się na zmianę statusu "placówki pocztowej". Do tej pory wszystkie lokale posługujące się tym statusem były zwolnione z obowiązku zamykania się w ostatni dzień i mogły prowadzić działalność handlową. Po wprowadzeniu regulacji poczty mają być rzeczywiście pocztami, a straci na tym przede wszystkim Żabka, która prowadziła interesy w niedziele, a po zmianie przepisów będzie musiała najprawdopodobniej zamknąć lokale. Co ważne, według nowelizacji, pracę w sklepikach osiedlowych na czas niedziel będą mogli dostawać emeryci i studenci, co do tej pory było niemożliwe, ponieważ w sklepach otwartych w niedzielę funkcję kasjera musiał pełnić właściciel albo członkowie jego rodziny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy rząd zdecyduje się na zmiany?

O tym, czy PiS wprowadzi zmiany, przekonamy się za kilka miesięcy. Jak na razie rząd posługuje się swoją kwietniową rekomendacją, która zakłada brak jakichkolwiek zmian w ustawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona przyłapana na zdradzie w samochodzie. Mąż wszystko nagrał
2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

- W świetle przeprowadzonych analiz MPiT nie rekomenduje wprowadzania zmian w obecnym modelu dochodzenia do pełnego ograniczenia handlu w niedzielę. Przy czym niezbędne jest przeprowadzenie pogłębionych badań oddziaływania tego ograniczenia na małe sklepy oraz na jakość życia Polaków - pisali przedstawiciele rządu w kwietniu tego roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Karkówka przygotowana "po polsku" to absolutny hit ostatnich czasów. Dosłownie rozpływa się w ustach
  4. Rodzina ujawnia jej historię, żeby ostrzec innych. 23-letnia mama zmarła podczas Świąt Bożego Narodzenia
  5. Małgorzata odwiedziła grób swojego 6-letniego syna. Nagle zauważyła fakt, po którym z wściekłości zalała ją krew

źródło: Biznes Info

Następny artykuł