mars
fot. NASA/JPL-Caltech/MSSS
Wiadomości Pikio - 8 Września 2015

Niecodzienne znalezisko na Marsie. Ślady obcej cywilizacji?

Łazik Curiosity znajdujący się na Marsie przesłał na Ziemię zdjęcie ukazujące niezwykle - jak na marsjańskie warunki - znalezisko. Na fotografii widnieje obiekt łudząco przypominający łyżkę.

Podczas przemierzania jednego z marsjańskich kraterów kilka dni temu łazik sfotografował "niezwykły" obiekt wyraźnie przypominający łyżkę. Emocje poszukiwaczy obcych cywilizacji zostały jednak natychmiast ostudzone przez NASA, która wyjaśniła powstanie niecodziennego kształtu uwiecznionego na zdjęciu obiektu. Jak wyjaśnili naukowcy z NASA "marsjańska łyżka" to nic innego jak skała, która poddawana przez bardzo długi czas erozji (na Marsie warunki pogodowe są bardziej ekstremalne niż na Ziemi co w konsekwencji prowadzi do tworzenia się bardziej nietypowych struktur skalnych) przybrała przypadkowy kształt. Natomiast fakt, że widzimy tam "łyżkę" to z kolei efekt pareidolii, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych strukturach. To zresztą nie pierwsze takie odkrycie na Czerwonej Planecie. Wcześniej łazik Curiosity i sondy kosmiczne penetrujące Marsa przysyłały fotografie, na których zostały uwiecznione struktury skalne przypominające m.in. ludzką twarz czy sylwetkę kobiety. Podobne odkrycia miały także miejsce na naszym Księżycu gdzie można spotkać obiekty przypominające m.in. "łodzie podwodne".Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: NASA/ tvnmeteo
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News