Macierewicz w szaleńczym gniewie! Zwyzywał KACZYŃSKIEGO na oczach podwładnych

Macierewicz w szaleńczym gniewie! Zwyzywał KACZYŃSKIEGO na oczach podwładnych

Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński to dwie osoby, które w polskiej polityce cieszą się najmniejszą popularnością wśród opozycji. Wydaje się więc, że powinni się nawzajem wspierać, tym bardziej że obaj reprezentują ten sam obóz polityczny. Tymczasem okazuje się, że szef MON nie przepada za swoim partyjnym przełożonym. Do tego stopnia mu puściły nerwy, że... zwyzywał prezesa na oczach podwładnych.

Antoni Macierewicz jest ministrem obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło. Już od dawna media spekulują na temat jego dymisji. Ma być ona związana z objęciem stanowiska premiera przez Kaczyńskiego. ZOBACZ TAKŻE: O tym mówi cała Polska. Macierewicz publicznie poniżony przez Tymczasem między prezesem a wiceprezesem PiS konflikt zaognia się coraz bardziej. Jak donoszą zazwyczaj bardzo dobrze poinformowani Robert Mazurek i Igor Zalewski, prowadzący satyryczną rubrykę "Z życia koalicji, z życia opozycji", szef MON jest coraz bardziej zirytowany na prezesa. Minister posunął się do tego, że jawnie szkaluje lidera partii rządzącej na oczach jego podwładnych.

Macierewiczowi puściły nerwy...

Antoni jest autentycznie wkurzony i to nie na Dudę, bo to jasne, ale na Kaczyńskiego. Ostatnio rozmawiał z pewnym konstytucyjnym ministrem, a ten z nami i wypalił wprost, że Kaczyński wszystko przegra, bo za bardzo chce zostać premierem - podają publicyści. ZOBACZ TAKŻE: REZYGNUJE! Największa klęska w życiu Macierewicza stała się faktem Zdaniem Mazurka i Zalewskiego, Macierewicz uważa tę sytuację za dramatyczną. Wróży szybką klęskę rządu, na wzór tej z 2007 roku i zaprzepaszczenie reform. Ministra obrony wprowadza to w prawdziwie dziką furię.

...i zwyzywał prezesa

Dlaczego Kaczor to robi? I na to pan Antoni ma odpowiedź prostą: "Kaczyński po prostu zwariował" - cytują ministra publicyści. Macierewicz nie kryje się ze swoim gniewem przed nikim. Tylko oczekiwać dnia, kiedy przyjdzie do konfrontacji jego z Kaczyńskim. Jeśli wierzyć doniesieniom publicystów i ich "wiewiórek", a te są zazwyczaj bardzo wiarygodne, wiele wskazuje na to, że przyczyna niechęci Macierewicza do Kaczyńskiego jest oczywista. ZOBACZ TAKŻE: O tych słowach Wojewódzkiego mówi cała Polska. Kaczyński eksploduje z wściekłości Minister ma świadomość, że w rządzie prezesa nie będzie dla niego miejsca. W jego interesie jest zatem jak najdłuższe trwanie rządu Beaty Szydło. Jak zaznaczają autorzy, pozycja Macierewicza w partii spadła bardzo nisko. Obecnie wydaje się, że jego rola, chociaż wciąż jest wiceprezesem partii, opiera się głównie na tym, by na niego zwalać niepowodzenia rządu.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News