Samolot nagle runął 9 tysięcy metrów w dół. Wtedy pasażerowie zaczęli się modlić

Samolot nagle runął 9 tysięcy metrów w dół. Wtedy pasażerowie zaczęli się modlić

Przejrzyste niebo sprzyjało podróżom samolotem, a widok lądu mógł być dla pasażerów naprawdę uspokajający. Ci nie byli jednak w stanie napawać się jego pięknem, bowiem koszmar, jaki odegrał się na pokładzie, jest trudny do opisania.

Bezchmurne niebo, zbliżający się zachód słońca i spotkanie z bliskimi, którego podróżujący już nie mogli się doczekać. Rzeczywiście, tak sytuacja przedstawiała się na samym początku lotu, jednak szybko wszystko zmieniło się o 180 stopni. Przerażeni pasażerowie byli przekonani, że już za chwilę skończą swój żywot, a obsługa samolotu nie była w stanie w żaden sposób zapanować nad gorączkową atmosferą. 

Niebo było przejrzyste, ale samolot zaczął spadać. W oczach pasażerów pojawił się strach 

Do zdarzenie doszło 18 września około godziny 17:00 na wysokości miasta Tampa. Samolot amerykańskich linii lotniczych Delta Air Lines pokonywał właśnie trasę z Atlanty do Fort Lauderdale, gdy niespodziewanie doszło do awarii. Piloci usiłowali zapanować nad potężną maszyną, jednak sytuacja przez dłuższy czas nie ulegała poprawie. Pojawiły się turbulencje, z sufitów spadły maski tlenowe, a przerażeni pasażerowie zaczęli się modlić. Wszyscy byli przekonani, że przeżywają właśnie swoje ostatnie minuty. 

Znajdując się pod ścianą, piloci zadecydowali o awaryjnym lądowaniu. Niespodziewanie samolot runął o prawie 9 km w dół, co na pokładzie było bardzo odczuwalne. Taki zabieg sprawił, że wśród pasażerów zaczął szerzyć się jeszcze większy popłoch. 

- Jeden z członków załogi powtarzał przez interkom "Nie panikujcie, nie panikujcie", ale to był oczywiście bardzo nerwowy moment, wielu pasażerów zaczęło bardzo ciężko oddychać. Było to przerażające 60 sekund, w których naprawdę nie wiedzieliśmy, co się dzieje - relacjonował jeden z podróżujących. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Linia lotnicza zabrała głos 

Po kilku koszmarnych dla wszystkich chwilach, pilotom udało się bezpiecznie wylądować na lotnisku w Tampie, a roztrzęsieni pasażerowie mogli wreszcie opuścić pokład. Linie lotnicze Delta Air Lines niezwłocznie zareagowały, zapewniając swoim klientom bezpieczny transport do Fort Lauderdale. 

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Przedstawiciel firmy zabrał głos, przepraszając wszystkich za zaistniałą sytuację. Wytłumaczył, że powodem był problem z utrzymaniem ciśnienia w kabinie. Zapewniono także, że mechanicy zajęli się już oględzinami maszyny sprawdzając dokładnie, jaka usterka mogła doprowadzić do awarii. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Wielka zmiana w dokumentach prawa jazdy. Jeszcze w tym roku
  3. Beata Tyszkiewicz z partnerem. Gwiazda z młodszym kochankiem
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

Źródło: gazeta

Następny artykuł