W sieci okrzyknięto go bohaterem. Pilot śmigłowca dokonał czegoś niewiarygodnego

W sieci okrzyknięto go bohaterem. Pilot śmigłowca dokonał czegoś niewiarygodnego Źródło: pixabay.com/jarmoluk

Wypadek na drodze, świadkowie przeżyli chwile grozy. Pilot śmigłowca dokonał niewiarygodnego czynu i został okrzyknięty bohaterem. Popisał się niesamowitymi umiejętnościami, a jego postawa jest godna podziwu.

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 912 w okolicy Tarnowskich Gór. Do niebezpiecznej kolizji doszło pomiędzy dwoma samochodami osobowymi, wydarzenie miało miejsce w lesie. Bohaterem akcji ratunkowej, okazał się pilot śmigłowca. 

Niebezpieczny wypadek

Do niebezpiecznego wypadku doszło w poniedziałek w województwie śląskim, na drodze krajowej nr 912. Wypadek spowodował 60-letni mężczyzna jadący samochodem marki Renault, który nagle zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem. Toyotą, w którą uderzył mężczyzna, podróżowały dwie osoby, 76-letni kierowca i 74-letnia pasażerka. Wszyscy uczestniczący w wypadku zostali ranni, natychmiast zostały wezwane więc na pomoc służby. Do wypadku doszło po środku lasu, więc dostęp do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony.

Jako że droga powietrzna jest tę najszybszą, do pomocy został wezwany śmigłowiec ratunkowy LPR. Ze względu na wąską szczelinę pomiędzy drzewami, lądowanie było niesamowicie trudnym manewrem, jednak pilot śmigłowca stanął na wysokości zadania i popisał się niesamowitymi umiejętnościami. Manewr lądowania, który wykonywał, należał do niesamowicie trudnych. Dzięki jego umiejętnościom, szybko zareagowano i możliwe było natychmiastowe przetransportowanie rannej kobiety do szpitala. 

Pilot śmigłowca bohaterem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internet szybko obiegła wieść o bohaterskim czynie pilota. Zostały pochwalone jego niezwykłe umiejętności i odwaga. Doceniono także pozostałe osoby z ekipy ratunkowej, za zachowanie zimnej krwi w obliczu tak stresującego przeżycia. Dla pilota były to na pewno ekstremalne warunki, ale mimo to zachował opanowanie i rozsądnie ocenił sytuację. Oby było więcej takich bohaterów dnia codziennego, którzy gotowi są zrobić naprawdę wiele, aby ratować ludzkie życie. 

Droga była zablokowana przez kilka godzin, policja dalej bada przyczyny wypadku. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku przeżyły i obecnie nic nie zagraża ich życiu i zdrowiu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  2. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News