Niebezpiecznie podczas spotkania z Michnikiem. Interweniowała policja

Niebezpiecznie podczas spotkania z Michnikiem. Interweniowała policja Źródło:

Na wtorkowym spotkaniu z Adamem Michnikiem organizowanym przez Komitet Obrony Demokracji doszło do niebezpiecznego incydentu. Grupa przeciwników KODu zakłóciła spotkanie. Musiała interweniować policja.

We wtorek w Płocku Komitet Obrony Demokracji zorganizował konferencję, na którą zaproszono Adama Michnika. Wydarzenie zostało przerwane po tym, jak do sali wrzucono świecę dymną. Po przewietrzeniu sali spotkanie kontynuowano. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Obecni na miejscu policjanci szybko interweniowali, zatrzymując 8 osób. Rzecznik płockiej policji informuje, że większość z zatrzymanych odpowie za zakłócanie porządku. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów. Jedynie osoba, która wrzuciła racę, będzie odpowiadać za spowodowanie zagrożenia utraty życia lub zdrowia, to jest z artykułu 160 kodeksu karnego. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Wydarzenie z udziałem Adamem Michnikiem odbyło się w Płockim Spółdzielczym Domu Kultury. Brało w nim udział około stu osób. Według świadków grupa zakłócająca konferencję liczyła od kilku do kilkunastu osób. Przeciwnicy KODu zebrali się jeszcze przed rozpoczęciem spotkania i skandowali "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News