Niebezpieczne oszustwo na Facebooku. Uważajcie na wiadomości od waszych znajomych!

Niebezpieczne oszustwo na Facebooku. Uważajcie na wiadomości od waszych znajomych!

Oszustwa na Facebooku wykorzystujące nieuwagę lub naiwność internautów to nic nowego. Jednak jedno z ostatnich jest wyjątkowo groźne ponieważ oszuści zaczęli podszywać się pod znajomych.

Większość oszustw na Facebooku polegają albo na fałszywych konkursach, w których można wygrać niestworzone rzeczy za minimum wysiłku (w pewnym momencie trzeba jedynie wysłać np. jednego SMSa, który okazuje się drogą subskrypcją) albo wysyłanie podejrzanych linków, w których kliknięcie grozi zawirusowaniem naszego komputera.

Najnowsze oszustwo różni się jednak od poprzednich. Oszuści podszywają się pod naszych znajomych tj. kopiują ich zdjęcie profilowe oraz dane osobowe i wysyłają krótkie "ostrzeżenie". Ironią jest to, że ostrzeżenie dotyczy podszywania się pod nas.

 - Cześć, na tej stronie tu ktoś się pod ciebie podszywa - brzmi najczęściej wiadomość, którą możemy dostać od naszego "znajomego".

Po Facebooku krąży również druga wersja: "hej, wrzucili twoje zdjecie na ta strone, opisali jakimis glupotami i teraz wszyscy sie wysmiewaja w komentarzach, wiesz o tym?", do której także dodany jest link do podejrzanej strony.

Gdy klikniemy w podany w wiadomości link, by zaspokoić naszą ciekawość i sprawdzić o co chodzi - wyskakuje nam fałszywa strona do logowania na Facebooku. Oczywiście gdy spróbujemy się zalogować to oddamy oszustom hasło do naszego konta.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News