Masowe zatrucie w restauracji z gwiazdką Michelin. Jedna osoba nie żyje

Masowe zatrucie w restauracji z gwiazdką Michelin. Jedna osoba nie żyje Źródło: Fot. Pxhere.com

Nie żyje klientka ekskluzywnej restauracji odznaczonej prestiżową gwiazdką Michelin. Kobieta najprawdopodobniej zatruła się podanym jej daniem. Oprócz niej dolegliwości odczuło jeszcze 29 osób. Sprawę bada policja i służby sanitarne.

Restauracja Riff w Walencji może utracić swój uznawany na całym świecie status po tym, jak jej klientka María Jesús Fernández Calvo ciężko zatruła się jedzeniem, pochodzącym z jej kuchni. Kobieta nie żyje, a 29 innych klientów przeszło przez poważne problemy trawienne, charakteryzujące się głównie biegunką.

Do tragedii doszło w sobotę, po tym jak Hiszpanka odwiedziła lokal wraz ze swoim mężem i synem, by świętować urodziny ukochanego. 12-latek również odczuł skutki spożycia niebezpiecznej żywności. Policja potwierdza, że jej zgon nastąpił w wyniku zatrucia, lecz nie potwierdziła, by winna była restauracja Riff. Zabójczym składnikiem były najprawdopodobniej smardz, popularny w Hiszpanii grzyb.

- Czekamy na wyniki sekcji zwłok i raport na temat próbek jedzenia z instytutu toksykologicznego. Wprawdzie nasze hipotezy koncentrują się na jedzeniu z restauracji, ale w dalszym ciągu nie mamy pewności, że do śmierci kobiety bezpośrednio przyczyniło się jedzenie spożyte w lokalu - przekazały służby Walenckiej Wspólnoty Autonomicznej.

Nie żyje klientka restauracji z gwiazdką Michelin

Choć zmarła 46-latka z pewnością odwiedziła Riff, policjanci nie wykluczają, że śmiertelne zatrucie było spowodowane żywnością z innego źródła. Powodem podejrzeń jest fakt, że pozostałe 29 zatrutych osób przeszło jedynie przez niegroźną biegunkę.

Miejscowe służby sanitarno-epidemiologiczne łatwo poradziły sobie z ustaleniem grupy osób, które mogły doznać zatrucia. W dniach 13-16 lutego ekskluzywny lokal odwiedziło jedynie 75 osób. Tylko jedna zdążyła do tego czasu umrzeć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śledztwem zajęły się bezpośrednio władze centralne w Madrycie. Właściciel restauracji, Niemiec Brend Knoeller tymczasowo zamknął swój lokal i poinformował o pełnej współpracy ze służbami. 

- Niezależnie od powodów tej sytuacji pragnę wyrazić żal. Mam nadzieję, że niedługo sprawa zostanie wyjaśniona. Podjąłem decyzję o zamknięciu restauracji do momentu, w którym ustalona zostanie przyczyna tego, co się stało - powiedział mediom właściciel Riff.

Co takiego zjadła zmarła kobieta?

Jak donosi TVP Info zmarła zamówiła ryż z sosem ze smardzami, po którym niemal natychmiast zaczęła czuć mocne bóle brzucha i przechodzić przez nudności. Ofiara kucharskiego niedopatrzenia zmarła pomimo interwencji lekarzy.

Lubiane w Walencji grzyby należy odpowiednio przygotować, by usunąć z nich wszelkie niebezpieczne toksyny. Niestety smardze przypominają również inne, trujące grzyby.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Mówił, że "z Pauliny zrobi k**wę". Zadał jej i dziecku kilkadziesiąt ciosów nożem
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  3. Niewiarygodne! Giertych będzie przesłuchiwał Kaczyńskiego?
  4. Wzrost i waga Barbary Kurdej-Szatan zaskakuje. Ma świetne wymiary
  5. Co studiował Marcin Prokop? Wykształcenie prowadzącego DD TVN jest imponujące

źródło: TVN24

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News