Wybitny aktor, dramaturg, prozaik i autor wielu scenariuszy filmowych nie żyje. Artysta zmarł w sobotę. Informację o jego śmierci podała żona zmarłego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Janusz Głowacki zmarł w sobotę około południa. Nie podano, co dokładnie było powodem jego śmierci. Jego żona, Olena Leonenko-Głowacka, poinformowała jedynie o odejściu jej męża.

– W dniu 19 sierpnia 2017 roku w wieku 79 lat odszedł mój najukochańszy mąż Janusz Głowacki – podała Olena Leonenko-Głowacka.

Głowacki był światowej sławy artystą. To spod jego ręki wyszły scenariusze takich filmów jak „Polowanie na Muchy”, czy kultowego „Rejsu”, a z najnowszych filmów – „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Tworzył także sztuki teatralne, a gdy w latach 80. osiadł w USA, skupił się na dramatopisarstwie.

Był laureatem licznych nagród – zwłaszcza tych zagranicznych. Wśród nich można wyliczyć chociażby American Theatre Critics Association Award, John. S. Guggenheim Award, Hollywood Drama-Logue Critics Award czy National Endowment for the Arts.

źródło: rp.pl

...

Zobacz również