Nie żyje wybitna, polska siatkarka. Jej osiągnięcia zapamiętamy na zawsze

Nie żyje wybitna, polska siatkarka. Jej osiągnięcia zapamiętamy na zawsze Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej siatkówki. Brązowa medalistka olimpijska oraz trzykrotna medalistka Polski, Jadwiga Marko-Książek odeszła w wieku 79 lat. 2 lutego w Pruszczu Gdańskim odbędzie się jej ostatnie pożegnanie.

Nie żyje Jadwiga Marko-Książek, doskonała siatkarka i prawdziwa legenda tej dyscypliny. Gwiazda krajowego sportu urodziła się 6 kwietnia 1939 roku i pochodziła z terenów dzisiejszej Białorusi. Całe zawodowe życie reprezentowała polskie drużyny. Była związana z Gedanią Gdańsk oraz AZS-AWF Warszawa. To gra dla drugiej z wymienionych drużyn przyniosła jej największe sukcesy.

Nie żyje wybitna, polska siatkarka Jadwiga Marko-Książek

Marko-Książek trzykrotnie zostawała mistrzynią Polski. Dwukrotnie zdobywała brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich - najpierw w Japonii, a później w Meksyku. W reprezentacji rozegrała łącznie 144 spotkania. Udało jej się także wraz z polską kadrą zająć trzecie miejsce na mistrzostwach świata w ZSRR. Poza tym sukcesy przyniosły jej występy na mistrzostwach Europy. Jak oficjalnie poinformowano za pośrednictwem strony internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jadwiga Marko-Książek zmarła niestety w wieku 79 lat. Komunikat w tej sprawie złamał serca fanów, którzy nie ukrywają ogromnej rozpaczy. - Z głębokim żalem informujemy, że 30.01.2019 zmarła Jadwiga Marko-Książek - brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio i Meksyku - napisano w oficjalnym oświadczeniu, podkreślając szereg sukcesów doskonałej zawodniczki, które osiągnęła w trakcie owocnej kariery.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrążeni w smutku fani przesyłają kondolencje, wspominając wyjątkowe osiągnięcia Jadwigi Marko-Książek

Polskie środowisko siatkarskie pogrążyło się w głębokiej żałobie i niewymownym smutku. Do rodziny oraz przyjaciół wybitnej zawodniczki spływają obecnie słowa otuchy i wsparcia ze wszystkich zakątków kraju, ale także różnych stron świata. Kondolencje najbliższym zmarłej gwiazdy siatkówki przesłali także przedstawiciele związku. Jak przekazali reprezentanci PZPS, pogrzeb Jadwigi Marko-Książek odbędzie się w sobotę, 2 lutego o godz. 11:00. Msza święta za zmarłą w ramach ostatniego pożegnania odbędzie się w świątyni przy ulicy Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim. Ostatnie miesiące okazują się naprawdę tragiczne dla świata polskiego sportu. Zmarło bowiem wielu wybitnych jego przedstawicieli, do których dołączyła niestety Jadwiga Marko-Książek. W 2018 roku krajowi fani pożegnali między innymi znanego żużlowca Tomasza Jędrzejaka, trenera boksu Andrzeja Gmitruka, czy też wybitną lekkoatletkę Irenę Szewińską. Chociaż odeszli, ich liczne sukcesy na zawsze pozostaną oczywiście w pamięci najwierniejszych kibiców.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Małgorzata Rozenek zszokowała fanów wyznaniem. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia
  2. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  3. Słowa synowej Kory chwytają za serce. Minęło już pół roku od jej śmierci
  4. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
  5. Ozzy Osbourne odwołuje koncerty. „Zapalenie oskrzeli, grypa, infekcja palca”
  Źródło: Super Express
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News