Violetta Kosecka-Toszewa była profesorem nauk humanistycznych i językoznawcą. Znała kilkanaście języków i wykładała w Instytucie Slavistyki PAN. Ale nie tym zasłynęła najbardziej. I nie pod tym nazwiskiem.

David Harklay, to pseudonim, pod jakim występowała Kosecka-Toszewa. Pod tym nazwiskiem wydała wiele książek i innych publikacji związanych z astrologią. Parała się nią równocześnie z karierą naukową.

Jak sama twierdziła – astrologia to dziedzina naukowa. Swoje horoskopy wyliczała na komputerze, nie wyczytywała z gwiazd. Podobno cechowały się dużą trafnością.

Z dokładnością co do godziny przewidziała czas, w którym na świat przyjdzie jej wnuk. Potrafiła także ocenić, jakim będzie człowiekiem. Pisała horoskopy swoim dzieciom.

Specjalizowała się w układach partnerskich. Stworzyła nawet na ten temat własną teorię, zgodnie z którą nie powinniśmy się kierować żywiołami przy doborze partnera (wręcz przeciwnie – według David Harklay związek Koziorożca i Panny, a więc dwóch znaków żywiołu Ziemi, wcale nie jest udany).

Miała też posiadać zdolności paranormalne. Podobno po babci ze strony ojca. Podobnie jak ona – Kosecka-Toszewska także przewidziała swoją śmierć. Jeszcze jako dziecko miewała sny prorocze i przeczucia, dzięki którym mogła ostrzegać bliskich przez niebezpieczeństwami.

Nie przepadała za obecnością w mediach. Dlatego rzadko mieliśmy okazję ją oglądać. Pisała jednak liczne książki i horoskopy, które cechowała wysoka trafność.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.