Nie żyje mistrzyni olimpijska. Justyna Kowalczyk straciła nie tylko jedną z rywalek, ale przede wszystkim bliską przyjaciółkę. Cały świat łączy się w żałobie po utracie sportowca. W niedzielę odeszła od nas biegaczka narciarska Vibeke Skofterud.

Vibeke Skofterud to norweska biegaczka narciarska. Czterokrotnie zdobyła medal na mistrzostwach świata w sztafecie, w tej kategorii jest także mistrzynią olimpijską. Jej śmierci nikt się nie spodziewał. Chociaż z kariery zrezygnowała już na stałe w 2015 roku, wciąż była w kwiecie formy, miała dopiero 38 lat. Mieszkała w Mjøndalen koło Drammen w południowej Norwegii. Zmarła podczas urlopu, 200 km od domu.

Justyna Kowalczyk w rozpaczy. Nie żyje jej bliska znajoma, Vibeke Skofterud

Zaginięcie kobiety zgłoszono w niedzielę o godzinie pierwszej nad ranem. Kobieta wyjechała do miejscowości oddalonej 200 kilometrów od domu, aby skorzystać ze skutera wodnego i aktywnie spędzić wakacje. Kiedy jednak nie wracała do domu przez tak długi czas, jej rodzina zaczęła się niepokoić. Policja ruszyła na poszukiwania. Kilka godzin później rozbity skuter i ciało Vibeke znaleziono przy małej wysepce. Z opinii lekarzy wynika, że ofiara zginęła na miejscu. Nie wiadomo, jaki czynnik doprowadził do rozbicia się skutera i jego pasażerki.

Vibeke Skofterud przez wiele lat reprezentowała Norwegię na arenie międzynarodowej. Była jedną z rywalek Justyny Kowalczyk, naszej rodaczki. W styczniu 2014 roku zdecydowała się zrezygnować ze sportów indywidualnych. Przejęła dowodzenie nad maratonem w zespole zawodowym Team Santander. Już rok później odpuściła całkowicie z kariery, a w zespole zastąpiła ją właśnie Justyna Kowalczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyńska ODLECIAŁA, zaatakowała swoich sojuszników. Co na to prezes?
  2. Coś bardzo niepokojącego dzieje się z Kurdej-Szatan. Fani przerażeni
  3. Irena Santor bardzo cierpi z tęsknoty. Chce wrócić do domu
  4. Głaszcząc lub głaskając tego psa, możesz komuś zrobić krzywdę
Vibeke Skofterud
fot. Flickr / Od lewej: Heidi Weng, Marit Bjørgen i Vibeke Skofterud
Vibeke Skofterud
fot. Twitter / Vibeke Skofterud
Vibeke Skofterud
fot. wikimedia / Vibeke Skofterud

Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć

Zobacz również