Nie żyje trener Roberta Lewandowskiego. Przegrał walkę ze straszną chorobą

Nie żyje trener Roberta Lewandowskiego. Przegrał walkę ze straszną chorobą Źródło: fot. wikimedia.org

Robert Lewandowski jest najpopularniejszym polskim piłkarzem. Sportowiec odnosi liczne sukcesy, grając w zagranicznym klubie, ale jego sukces budowany był przez lata. Niestety, pierwszy trener Lewandowskiego niedawno odszedł z tego świata.

Robert Lewandowski bez wątpliwości przejdzie do historii polskiej piłki nożnej. Już w niejednym meczu udowodnił nam, że należy do prawdziwej światowej czołówki. Niestety częściej to widzimy, gdy gra w barwach swojego klubu niż polskiej reprezentacji. Jednak talentu i umiejętności nikt mu nie odmówi. Tak dobry zawodnik musi trenować całymi latami, a w tym procesie niezbędny jest trener, który w odpowiedni sposób pokieruje swoim podopiecznym. Niestety, teraz dowiedzieliśmy się o śmierci wybitnej wręcz jednostki.

Robert Lewandowski w żałobie po stracie trenera

Marek Siwecki był szkoleniowcem Varsovii Warszawa, a w przeszłości jednym z jego wychowanków był właśnie Robert Lewandowski. Nie da się ukryć, że w kształtowaniu zawodnika kluczową rolę ogrywa trener, a Siwecki był prawdziwym wzorem do naśladowania. Jego aktualni i byli zawodnicy wypowiadają się o nim w samych superlatywach, wskazując, że był nie tylko dobrym trenerem, ale i wspaniałym człowiekiem, który charakteryzował się przede wszystkim skromnością. - To taki facet jakich dziś się nie spotyka. Pamiętam, że kiedyś wygraliśmy jakiś turniej we Francji, dostaliśmy puchar, medale, ale trener zniknął. Okazało się, że stanął sobie gdzieś z boku, bo uważał, że to drużyna wywalczyła, a nie on. Spokojny, skromny, aż do przesady - wspomina Jarosław Szywała, trener warszawskiego klubu ZWAR Międzylesie. Nie da się ukryć, że takich ludzi jak Siwecki jest coraz mniej. Niestety mężczyzna przez kilka ostatnich miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową, która strasznie wyniszczyła jego organizm. Marek Siwecki w momencie śmierci miał zaledwie 55 lat.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Rodzina do ostatniej chwili starała się znaleźć odpowiedniego specjalistę, który mógłby w jakiś sposób pomóc Siweckiemu, ale niestety nie udało im się wybrać walki z czasem. Niektóre z rodzajów nowotworów przebiegają wręcz błyskawicznie, dlatego też było to tak trudne zadanie. Informacja o śmierci trenera bez wątpienia nie jest łatwa dl Roberta Lewandowskiego, który zawdzięcza mu nie jedną lekcję życia. Cała redakcja Pikio.pl przesyła najszczersze wyrazy współczucia bliskim oraz rodzinie zmarłego. Niech spoczywa w pokoju.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Paragony są szkodliwe dla zdrowia? Bisenfol zwiększa ryzyko nowotworów
  2. Wielki skandal w szpitalu. Wkroczył Jurek Owsiak
  3. Rząd zajął się dietą Polaków. Podał jadłospisy dla każdego
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  5. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  źródło: Fakt Następny artykuł