Nie żyje Stefan

Nie żyje Stefan Źródło: pexels.com

Stefan Przekopiak, wieloletni Dyrektor ds. Administracyjnych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej zmarł w wieku 79 lat. Dziekan, Rada Wydziału i pracownicy Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej pożegnali bliskiego współpracownika i przyjaciela.

Nie żyje Stefan Przekopiak, wieloletni Dyrektor ds. Administracyjnych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. 79-latek zmarł tydzień temu, 19 lutego 2019 roku we wtorek, lecz informację o śmierci i nekrolog opublikowano dopiero dzisiaj. Mężczyzna od wielu lat związany był z Politechniką Warszawską. Wcześniej sprawował funkcję Członka Senatu Politechniki Warszawskiej oraz był wiceprzewodniczącym Rady Zakładowej Związku Nauczycielstwa Polskiego Politechniki Warszawskiej. Studenci i pracownicy uczelni w stolicy boleśnie odczuli jego stratę.

Nie żyje mgr inż. Stefan Przekopiak

Stefan Przekopiak przez wiele lat był nieocenionym wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Odznaczono go złotym i srebrnym Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej. Stefan Przekopiak był także uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Wówczas, jako zaledwie kilkunastoletni chłopiec, przebywał przy ul. Okopowej, w mocno bombardowanym przez hitlerowców rejonie warszawskiej Woli. Wraz z całą rodziną trafił po Powstaniu do obozu Dulag 121, wcześniej przebywając w obozie przejściowym, tzw. Zieleniaku. Podczas pobytu w obozie jego rodzina została rozdzielona, a w końcu Stefanowi i jego matce udało się uciec.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Informację o śmierci zasłużonego Polaka, wykładowcy i uczestnika Powstania przekazały władze uczelni.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 lutego 2019 roku zmarł w wieku 79 lat. mgr inż. Stefan Przekopiak, wieloletni Dyrektor ds. Administracyjnych na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, były Członek Senatu Politechniki Warszawskiej, V-ce Przewodniczący Rady Zakładowej Związku Nauczycielstwa Polskiego Politechniki Warszawskiej. W Zmarłym tracimy niezastąpionego przyjaciela i pracownika całym sercem oddanego pracy na rzecz Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Dziekan, Rada Wydziału, pracownicy Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej - czytamy w nekrologu.

W dalszej części możemy znaleźć informacje na temat uroczystości pogrzebowych zasłużonego mężczyzny.

 - Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 28 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela przy Pl. Zbawiciela 1 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Bródnowskim - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Farna jest w ciąży?! Artystka pochwaliła się OGROMNYM ciążowym brzuszkiem!
  2. Krzysztof Krawczyk brał ślub ze swoją żoną aż TRZY razy?! O tym nie wiedzą nawet najwięksi fani!
  3. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  4. Legendarny kosmetyk przeceniony o niemal połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!

Następny artykuł