Nie żyje artysta operowy. Fani są zgodni, to koniec pewnej epoki

Nie żyje artysta operowy. Fani są zgodni, to koniec pewnej epoki Źródło: fot. flickr.net

Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Wszyscy jego fani są zgodni, że wraz z jego śmiercią kończy się pewna epoka w naszej kulturze.

Nie żyje Stanisław Heimberger, właśnie taka informacja obiega w tym momencie cały polski Internet. Artysta bez wątpienia zostanie zapamiętany jako jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych w historii. Jego baryton stał się wręcz legendarny. Artysta swoją karierę do końca połączył z Łodzią. Zmarł, mając 87 lat.

Nie żyje Stanisław Heimberger

Artysta występował zarówno w Operze Łódzkiej, jak i w Teatrze Wielkim w Łodzi. Z łódzką operą związany był od samego początku jej istnienia, czyli od 1954 roku. W Teatrze Wielkim odgrywał większość głównych ról barytonowych. - Wyczuciem scenicznym i profesjonalizmem przyciągał uwagę nie tylko widzów, ale i krytyki, która nie szczędziła pochwał - podkreśla Teatr Wielki w Łodzi. Hiemberger odegrał wiele ról, które z czasem zapadły w pamięć wszystkim miłośnikom opery. Docenili go zarówno widzowie, jak i krytycy, którzy nie szczędzili pochwał pod jego adresem. Jego śmierć to potworny cios dla polskiego teatru i kultury, która już nigdy nie będzie taka sama. Równie utalentowanych osób chcących związać się z tego typu karierą jest coraz mniej. Bez wątpienia nikt nie zdoła wypełnić luki w sercach Polaków po tak wybitnym artyście. - Stanisław Heimberger to również m.in.: niezapomniany Miecznik i Maciej w Strasznym dworze Moniuszki, Doktor Malatesta w Don Pasquale Donizettiego, Baron Scarpia w Tosce czy Georg Germont w Traviacie Verdiego, Janusz w Halce Moniuszki oraz Figaro w Cyruliku sewilskim Rossiniego -przypomina Teatr Wielki w Łodzi. Z Teatrem Wielkim w Łodzi współpracował jeszcze w latach 80. XX wieku. Był również wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. Pogrzeb Stanisława Heimbergera dobędzie się środę 19 września o godz. 11.30 na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Ogrodowej 43.Najlepsze newsy dnia:

  1. Chora na raka aktorka serialu Polsatu opublikowała poruszające zdjęcie. Można się popłakać
  2. Była najbardziej znaną dziecięcą aktorką TVN i TVP. Teraz wygląda… jak gwiazda rocka!
  3. Martyna Wojciechowska walczy o zdrowie swojej córki! To wyścig z czasem
źródło: dzienniklodzki.pl Następny artykuł