Nie żyje słynny dziennikarz. Skończyła się pewna epoka

Nie żyje słynny dziennikarz. Skończyła się pewna epoka

Ze Stanów Zjednoczonych dotarły właśnie do nas niezwykle smutne wiadomości. Nie żyje Adrian Cronauer, legendarny dziennikarz, który zasłynął pracą w amerykańskich siłach powietrznych w Wietnamie. Jego postać inspirowała nawet twórców filmowych. Miał 79 lat.

O śmierci Cronauera poinformował oficjalnie dom pogrzebowy w Virginii. Opinii publicznej był on znany przede wszystkim jako prowadzący głośnej audycji "Dawn Buster", nadawanej w latach 1965-66.

Nie żyje Adrian Cronauer

Do kultury popularnej przeszło przede wszystkim jego powiedzenie "Good morning, Vietnam", którym rozpoczynał kolejne programy. Na przełomie lat 80. i 90. powstał nawet film opowiadający o Cronauerze pod takim właśnie tytułem. W rolę żołnierza i spikera wcielił się w nim Robin Williams. Po wojnie i zakończeniu służby dziennikarz osiadł w Nowym Jorku. Współpracował wciąż jednak z rodzinami więźniów, którzy zaginęli luz zginęli w czasie akcji, a także wspomagał bliskich weteranów.

Ważna sylwetka w amerykańskiej historii

Jak zaznaczają światowe media, Cronauer został odznaczony Medalem Sekretariatu Obrony Narodowej za Wybitne Zasługi w Służbie Publicznej. Przyczyniła się do tego bez wątpienia jego praca jako doradca Sekretariatu Bezpieczeństwa. Do bliskich żołnierza spływają obecnie kondolencje z wszystkich zakątków świata. My także dołączamy się do słów wsparcia oraz współczucia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News