Ze Stanów Zjednoczonych dotarły właśnie do nas niezwykle smutne wiadomości. Nie żyje Adrian Cronauer, legendarny dziennikarz, który zasłynął pracą w amerykańskich siłach powietrznych w Wietnamie. Jego postać inspirowała nawet twórców filmowych. Miał 79 lat.

O śmierci Cronauera poinformował oficjalnie dom pogrzebowy w Virginii. Opinii publicznej był on znany przede wszystkim jako prowadzący głośnej audycji „Dawn Buster”, nadawanej w latach 1965-66.

Nie żyje Adrian Cronauer

Do kultury popularnej przeszło przede wszystkim jego powiedzenie „Good morning, Vietnam”, którym rozpoczynał kolejne programy. Na przełomie lat 80. i 90. powstał nawet film opowiadający o Cronauerze pod takim właśnie tytułem. W rolę żołnierza i spikera wcielił się w nim Robin Williams.

Po wojnie i zakończeniu służby dziennikarz osiadł w Nowym Jorku. Współpracował wciąż jednak z rodzinami więźniów, którzy zaginęli luz zginęli w czasie akcji, a także wspomagał bliskich weteranów.

Ważna sylwetka w amerykańskiej historii

Jak zaznaczają światowe media, Cronauer został odznaczony Medalem Sekretariatu Obrony Narodowej za Wybitne Zasługi w Służbie Publicznej. Przyczyniła się do tego bez wątpienia jego praca jako doradca Sekretariatu Bezpieczeństwa.

Do bliskich żołnierza spływają obecnie kondolencje z wszystkich zakątków świata. My także dołączamy się do słów wsparcia oraz współczucia.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.


Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające


Znani aktorzy PRL, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci [ZDJĘCIA]

Zobacz również