Nie żyje jedna z najsławniejszych wokalistek operowych. Informację o jej śmierci przekazał szpital Sant Pau w Barcelonie. Montserrat Caballe – hiszpańska diwa – miała 85 lat.

Nie żyje jedna z największych gwiazd światowego formatu. Śpiewaczka operowa Montserrat Cabelle zaczynała w latach 50-tych w kultowej „Cyganerii” Pucciniego. Później, występowała na największych scenach, między innymi w sławnej La Scali. Reżyserzy kochali z nią pracować, a charakterystyczny sopran wzbudzał niezwykłe emocje wśród fanów.

Montserrat Caballe nie żyje. Co się stało z hiszpańską diwą?

Na początku września została przewieziona do szpitala w Barcelonie. Przez miesiąc była poddawana licznym kuracjom, jednak do dziś nie wiadomo, na jakie schorzenie zmarła.

Oprócz rewelacyjnej kariery śpiewaczki świetnie odnalazła się także w roli nauczyciela. Wiele czasu i energii poświęcała młodym, startującym śpiewakom. W latach 90-tych zajęła się pomocą ofiarom wojen – głównie dzieciom. Za to została uhonorowana funkcją Ambasadora Wolnej Woli UNESCO. Los innych nigdy nie był jej obcy. W latach 80-tych nagrała z Freddim Mercurym płytę „Barcelona”. Album zawierał kreację ośmiu duetów, a gatunkiem przypominał rock operę. Odniósł tak wielką sławę, że w 2012 roku reaktywowano i ponownie wydano tę płytę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ich głosy towarzyszą nam od dawna. Niewielu zna ich z wyglądu [ZDJĘCIA]

Na swoim koncie ma ponad sto kreacji operowych i kilkaset oratoryjnych. Nieprawdopodobną karierę budowała na deskach największych teatrów operowych. W 2003 roku dała kilka koncertów w Niemczech, które ściągnęły tłumy widzów. Od wielu lat miała się zmagać z chorobą.

nie zyje
YouTube/ Spanish Films

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znał ją i uwielbiał cały świat. Nie żyje, smutny koniec gwiazdy
  2. Tsunami, eksplozja wulkanu i trzęsienie ziemi. 1400 osób nie żyje
  3. Niespodziewana tragedia. Nie żyje były mistrz świata, wielka legenda boksu

Ich życie całkiem się zmieniło! Gwiazdy, które się nawróciły

Zobacz również

ŹRÓDŁOfakt.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl