Nie żyje słynna wokalistka. Cenił ją i kochał cały świat

Nie żyje słynna wokalistka. Cenił ją i kochał cały świat

Nie żyje jedna z najsławniejszych wokalistek operowych. Informację o jej śmierci przekazał szpital Sant Pau w Barcelonie. Montserrat Caballe - hiszpańska diwa - miała 85 lat.

Nie żyje jedna z największych gwiazd światowego formatu. Śpiewaczka operowa Montserrat Cabelle zaczynała w latach 50-tych w kultowej "Cyganerii" Pucciniego. Później, występowała na największych scenach, między innymi w sławnej La Scali. Reżyserzy kochali z nią pracować, a charakterystyczny sopran wzbudzał niezwykłe emocje wśród fanów.

Montserrat Caballe nie żyje. Co się stało z hiszpańską diwą?

Na początku września została przewieziona do szpitala w Barcelonie. Przez miesiąc była poddawana licznym kuracjom, jednak do dziś nie wiadomo, na jakie schorzenie zmarła. Oprócz rewelacyjnej kariery śpiewaczki świetnie odnalazła się także w roli nauczyciela. Wiele czasu i energii poświęcała młodym, startującym śpiewakom. W latach 90-tych zajęła się pomocą ofiarom wojen - głównie dzieciom. Za to została uhonorowana funkcją Ambasadora Wolnej Woli UNESCO. Los innych nigdy nie był jej obcy. W latach 80-tych nagrała z Freddim Mercurym płytę "Barcelona". Album zawierał kreację ośmiu duetów, a gatunkiem przypominał rock operę. Odniósł tak wielką sławę, że w 2012 roku reaktywowano i ponownie wydano tę płytę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na swoim koncie ma ponad sto kreacji operowych i kilkaset oratoryjnych. Nieprawdopodobną karierę budowała na deskach największych teatrów operowych. W 2003 roku dała kilka koncertów w Niemczech, które ściągnęły tłumy widzów. Od wielu lat miała się zmagać z chorobą. nie zyje YouTube/ Spanish FilmsZOBACZ TAKŻE:
  1. Znał ją i uwielbiał cały świat. Nie żyje, smutny koniec gwiazdy
  2. Tsunami, eksplozja wulkanu i trzęsienie ziemi. 1400 osób nie żyje
  3. Niespodziewana tragedia. Nie żyje były mistrz świata, wielka legenda boksu
Następny artykuł