Nie żyje Jan Kobuszewski

Nie żyje Jan Kobuszewski Źródło: .

Nie żyje Jan Kobuszewski. Legendarny artysta kabaretowy, a także aktor filmowy odszedł o godzinie 9:00 rano 28 września. Przyczyny śmierci kultowej postaci polskiej sceny aktorskiej nie są jeszcze znane.

Nie żyje jeden z najwybitniejszych polskich artystów, Jan Kobuszewski. Jeden z najbardziej doświadczonych aktorów, który od lat zmagał się ze słabym stanem zdrowia odszedł o godzinie 9:00. Przyczyna śmierci kabareciarza nie została jeszcze podana do informacji publicznej. O śmierci poinformowali bliscy artysty.

Nie żyje Jan Kobuszewski. Miał 85 lat

Artysta, który zaczął swoją karierę aktorską w latach 50., z miejsca stał się ulubieńcem polskiej publiczności. Jego trwająca 55 lat kariera na deskach teatru została zakończona kilka lat temu, kiedy to zmagał się ze słabym stanem zdrowia, a także chorobą ukochanej żony. Pytany o to, czy zamierza wrócić do wykonywania zawodu, dzięki któremu pokochali go Polacy mówił, że jest już w zbyt zaawansowanym wieku, aby o tym myśleć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nic nie planujemy, nie planuję wracać do pracy, niech Bóg strzeże... - mówił w rozmowie z "Super Expressem".

Informacje o śmierci artysty potwierdziła rodzina, która nie podała do informacji publicznej, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

- Dzisiaj o godz. 9 zmarł Jan Kobuszewski - aktor teatralny i filmowy oraz artysta kabaretowy. Informację potwierdziła rodzina zmarłego - podało polskie radio RDC w specjalnym komunikacie.

Wielka strata do polskiej kultury

Odejście Kobuszewskiego jest wielką stratą dla całej polskiej sztuki i kultury. Artysta, który swoim talentem przedefiniował cały współczesny polski kabaret był osobą wielokrotnie odznaczaną państwowo. Aktor dostawał Złoty Krzyż Zasługi w 1975 roku, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski w 1979 roku, a także Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski przyznany mu za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej.

Widzom polskiej telewizji znany jest z występów w takich produkcjach jak „Ryś”, „Czterdziestolatek”, „Graczykowie”, „Klan”, „Alternatywy 4”, czy serialu „Zmiennicy”.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 tys. zł za 6 godzin. W internecie pojawiła się SZOKUJĄCA oferta pracy
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Michał Szpak wyszedł na scenę i wszyscy zamarli. Obok niego stanęła zjawiskowo piękna kobieta
  4. 3 mężczyzn zwabiło nastolatkę do samochodu. Wtedy wydarzyło się najgorsze
  5. Bliski współpracownik Jana Pawła II wyjawił jego sekret. Powiedział, co Karol Wojtyła zrobił tuż przed zostaniem papieżem
  6. Media ujawniły, czym Agnieszka Woźniak-Starak zajęła się po śmierci męża. Wielu może się zdziwić

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News