W wieku 46 lat zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski. Polityk był parlamentarzystą przez cztery kadencje. Według Jarosława Kaczyńskiego, był „oddany Bogu i ojczyźnie”.  

Polityk od lat walczył z białaczką. Informację o śmierci Artura Górskiego przekazał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na początku piątkowych obrad Sejmu. Jak podkreślił Kaczyński, Artur Górski był „oddany Bogu i ojczyźnie”. Górski przeszedł operację przeszczepu szpiku. Opowiadał wtedy, że w najgorszych momentach pomagała mu wiara.

Górski przez ostatnie 10 lat sprawował mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej należał do Akcji Katolickiej i Przymierza Prawicy. Oprócz działalności politycznej, zajmował się także publicystyką. Jest autorem publikacji z dziedziny historii, historii idei i nauk politycznych. Pisał dla m.in. „Myśli Polskiej”, „Najwyższego Czasu”, „Nowego Państwa” i „Naszej Polski”.

Podczas swojej działalności politycznej zasłynął głównie z uwagi na wywołujące kontrowersje poglądy. Po wyborach prezydenckich w USA, wygranych przez Baracka Obamę mówił o „kresie cywilizacji białego człowieka”, a w kontekście aborcji, której był przeciwnikiem, przyznał że „kazałby rodzić własnej żonie po gwałcie”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również